10. Panas Półmaraton Ślężański już w sobotę 25.03.2017

Już w tę sobotę 25.03.2017 roku o godzinie 11:00 wystartuje jubileuszowy 10. Panas Półmaraton Ślężański. Po raz kolejny w całej Gminie Sobótka zapowiada się wielkie święto biegania.

 

Impreza cieszy się olbrzymią popularnością. Do biegu zgłosiło się 5048 (stan na dzień dzisiejszy) a blisko 4,5 tys zawodników opłaciło startowe! Oznacza to, że w sobotę do małej Sobótki może przyjechać nawet blisko 10 tys. ludzi!

W ramach 10. Panas Półmaratonu Ślężańskiego rozegrane będą:

 

Ponad 21 kilometrową trasę zawodnicy rozpoczną tradycyjnie startem z Rynku Sobótki, aby okrążając Ślężę zmierzyć się ze słynnym podbiegiem na przełęcz Tąpadła. Następnie po serii podbiegów i zbiegów zafiniszują na mecie zlokalizowanej przy sali sportowej Gimnazjum Gminnego. Tam również zlokalizowane zostanie całe miasteczko biegowe, w którym nastąpi uroczysta dekoracja zawodników.

Od rana w rynku trwać będzie impreza otwierająca bieg i witająca wszystkich biegaczy, na którą zapraszamy również wszystkich mieszkańców Sobótki.

 

Dla przypomnienia prezentujemy mapkę z trasą biegu:

Wszystkich ciekawskich zapraszamy do lektury artykułu z relacją, z 9. Półmaratonu Ślężańskiego w 2016 roku. http://www.twojasobotka.pl/9-panas-polmaraton-slezanski-za-nami/

 

W czasie trwania biegu występować będą utrudnienia w ruchu. Całkowicie zamknięte będą ulice  oraz drogi którymi przebiegać będą zawodnicy ( godz. 11:00 – 14:00). Organizatorzy przewidują również spore utrudnienia oraz lokalne korki na trasach dojazdowych do Sobótki jak również w samej Sobótce, od wczesnych godzin porannych.

 

 

Więcej informacji o Półmaratonie Ślężańskim znajdziecie na naszej stronie http://www.twojasobotka.pl/polmaraton-slezanski/ oraz na stronie biegu pod adresem www.polmaratonslezanski.pl

 

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.