10 złotych, 5 srebrnych i 1 brązowy medal badmintonistów w Mistrzostwach Dolnego Śląska 2014

W dniu 13 grudnia b.r. zawodnicy z UKS 2 Sobótka wyjechali do Milicza, na Mistrzostwa Dolnego Śląska w badmintonie. W turnieju wzięła udział spora grupa naszych reprezentantów, to i medali było sporo, ale żaden z nich, tego dnia, nie był w kolorze brązowym.
W najmłodszej kategorii- dzieci do lat 11, zwyciężył Filip Wieczorek. Finał był dla niego niezwykle trudny, z powodu ogromnej tremy. Filip po przegranym- 1 secie, za namową trenera, trochę się rozluźnił, co przyczyniło się do poprawy wyniku w dwóch kolejnych setach, które wygrał kolejno do 9 i 7 pkt.
W grupie młodzika młodszego, do lat 13, rywalizowano zarówno w grach pojedynczych, jak i w grach podwójnych. I tu bezkonkurencyjne okazały się deblistki: Weronika Demków i Kinga Lubieniecka oraz para mikstowa Wiktor Dyrcz i Weronika Demków, wygrywając wszystkie mecze i zdobywając złote medale. Dobre występy w grach pojedynczych zanotowały: Kinga Lubieniecka, przegrywając mecz o trzecie miejsce oraz Barbara Balińska.
W kategorii juniora młodszego, do lat 17, mieliśmy czwórkę reprezentantów. W grze pojedynczej dziewcząt finał rozegrały pomiędzy sobą Karolina Sznurowska oraz Jagoda Goldwasser, który jak zwykle skończył się w 3 setach i tym razem wygrała go Karolina. W grze mieszanej role się odwróciły, gdzie Jagoda w parze z kolegą, z Jeleniej Góry, odnieśli zwycięstwo w finale, z nasza parą: Bartosz Szymajda, Karolina Sznurowska. Bartek, grał jeszcze debla, wraz ze swoim klubowym partnerem, Szymonem Demków. Po trudnym zwycięstwie nad gospodarzami, parą z Milicza, dołożyli srebrny medal.
W najstarszej rozgrywanej tego dnia kategorii, juniorów, do lat 19, w grze pojedynczej, tuż za podium uplasował się Krzysztof Piwowarski. Ale niepowodzenie odbił to sobie w grze podwójnej, gdzie wraz ze swoim partnerem deblowym, Sebastianem, wywalczyli po złotym krążku.
Na drugi dzień Mistrzostw Dolnego Śląska, 14 grudnia, do gier zaproszeni zostali seniorzy, w kategoriach Open oraz +40 lat. W open wystartowała nasza trenerka Emilia Goldwasser, będąc bezkonkurencyjna w grze pojedynczej i mieszanej.
W kategorii Panów po 40-stce mieliśmy dwóch reprezentantów. Na swój pierwszy start wybrał się z nami Piotr Szymajda oraz trener Zbigniew Goldwasser. Ich wspólny występ, w grze deblowej, przeciwko zawodnikom z Jeleniej Góry, o wyjście z grupy, zakończył się po 3 setach i panowie bardzo żałowali niewykorzystanej szansy medalowej. Trener odgryzł się jednak w grze pojedynczej, pokonując w bezpośrednim meczu o 3 miejsce, pogromcę z grupy Pana Piotra.
Szczególne podziękowania kieruję do rodziców naszych dzieci, którzy zawieźli nas na zawody do Milicza. Opłaty wpisowe i wyżywienie pokryte zostały z wypracowanych funduszy w klubie.

Trener badmintona
Zbigniew Goldwasser

turniej-badminton-milicz-2014

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *