4. Ślężanski Bieg Młodzieżowy

Wspaniała pogoda, muzyka, i blisko pół tysiąca zawodników! Wczorajsze popołudnie, w Sobótce zdecydowanie należało do najmłodszych sportowców! To właśnie dla nich i tylko dla nich, już po raz czwarty zorganizowany został Ślężański Bieg Młodzieżowy.

 

 

sbm-sobotka-22-06-2016

Od wczesnych godzin popołudniowych Rynek Sobótki zamieniał się w biegową arenę. Ekipy organizatorów uwijały się skrzętnie, po to aby punktualnie o godzinie 18:00 wystartowali pierwsi, najmłodsi zawodnicy z roczników 2011 oraz 2012. Rywalizowali na dystansie ok 150 m niejednokrotnie stawiając tu swoje pierwsze kroki w sportowych rywalizacjach.

 

 

W kolejnych biegach rósł wiek zawodników, a wraz z nim dystans do przebiegnięcia. Najstarsi zawodnicy z roczników 2000-2004 pokonali 1500m.

Na mecie biegów zameldowało się w sumie rekordowe 480 osób!  Wszyscy uczestnicy biegu oprócz medalu otrzymali pakiety startowe, a w nich pamiątkową koszulkę techniczną oraz czapeczkę KB Sobótka.

Materiał video: Foto Video Sobótka

Po biegu tradycyjnie już rozpoczęła się dekoracja zawodników. Wręczony został również Puchar Burmistrza miasta i Gminy Sobótka dla najliczniej reprezentowanej szkoły z Gminy Sobótka. Po raz trzeci powędrował on w ręce zawodników ze Szkoły Podstawowej w Światnikach! Puchar Klubu Biegacza Sobótka dla najliczniej reprezentowanej szkoły spoza Gminy Sobótka otrzymała reprezentacja ze szkoły z Długołęki – gratulujemy.

Tradycyjnie już całą imprezę zakończyło emocjonujące losowanie nagród ufundowanych przez organizatora oraz sponsorów.

Organizatorom, współorganizatorom, wolontariuszom oraz wszystkim zaangażowanym w organizację tej wspaniałej imprezy gratulujemy i dziękujemy.

 

Wszystkie aktualne wyniki biegów znaleźć można na stronie Data Sport.

 

Poniżej wybrane zdjęcia z imprezy.

 

 

Zapraszamy do pełnej galerii: https://goo.gl/photos/HVADF235YQc3zKaf9

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *