9. PANAS Półmaraton Ślężański już w tą sobotę

Już w tą sobotę 19.03.2016 o godzinie 11:00 w 9. PANAS Półmaratonie Ślężańskim wystartuje blisko 5 tysięcy biegaczy!

Półmaraton Ślężański należy do czołówki najlepiej ocenianych imprez biegowych w Polsce. Bieg organizowany jest od roku 2008, a jego kolejne edycje przyciągają coraz większą liczbę biegaczy. Tegoroczna impreza jak zwykle cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród biegaczy. Limit 5 tysięcy zapisanych zawodników został osiągnięty, ustanawiając tym samym kolejny rekord.

 

Ponad 21 kilometrową trasę zawodnicy rozpoczną tradycyjnie startem z Rynku Sobótki, aby okrążając Ślężę zmierzyć się ze słynnym podbiegiem na przełęcz Tąpadła. Następnie po serii podbiegów i zbiegów zafiniszują na mecie zlokalizowanej przy sali sportowej Gimnazjum Gminnego. Tam również zlokalizowane zostanie całe miasteczko biegowe, w którym nastąpi uroczysta dekoracja zawodników.

Od rana w rynku trwać będzie impreza otwierająca bieg i witająca wszystkich biegaczy, na którą zapraszamy również wszystkich mieszkańców Sobótki.

Trasa biegu:

polmaraton-slezanski-trasa-904x1024

9. PANAS Półmaraton Ślężański otwiera też listę półmaratonów wchodzących w skład Korony Półmaratonów Polskich.

 

W czasie trwania biegu występować będą utrudnienia w ruchu. Całkowicie zamknięte będą ulice  oraz drogi którymi przebiegać będą zawodnicy ( godz. 11:00 – 14:00). Organizatorzy przewidują również spore utrudnienia oraz lokalne korki na trasach dojazdowych do Sobótki jak również w samej Sobótce, od wczesnych godzin porannych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z trasą biegu na stronie półmaratonu!

 

Więcej informacji o Półmaratonie Ślężańskim znajdziecie na naszej stronie http://www.twojasobotka.pl/polmaraton-slezanski/ oraz na stronie biegu pod adresem www.polmaratonslezanski.pl

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *