9 PANAS Półmaraton Ślężański za nami

Sobotni poranek w Sobótce zdominowany został przez biegaczy. Od wczesnych godzin porannych pod Ślężę płynęła fala sportowców i amatorów, którzy postanowili zmierzyć się z 21 km okrążeniem Śląskiego Olimpu.

image045

Przed godziną 11:00 sobótczański rynek stał się jednym wielkim peletonem biegaczy. Punktualnie o godzinie 11:00 tradycyjnym już wystrzałem armatnim dano sygnał do startu. Doskonała pogoda, bezchmurne niebieskie niebo i brak wiatru tylko podgrzewały prawdziwą sportową atmosferę.

Na mecie półmaratonu zameldowało się 4417 biegaczy w tym 899 kobiet (17% wzrost w stosunku do roku poprzedniego). Jako pierwszy na mecie pojawił się Kenijczyk METTO David Kiprono. Na pokonanie trasy potrzebował zaledwie 1h 04m 54s.

image167

Po biegu jak co roku miała miejsce dekoracja zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz losowanie nagród wśród których były między innymi: 55″ telewizor led, laptop, rower i wiele innych.
IMG_8352

Pisząc o Półmaratonie Ślężańskim warto wspomnieć też o kilku ważnych kwestiach. Bieg ten jest jednym z większych półmaratonów w Polsce, a konkuruje z największymi polskimi miastami. Dzięki olbrzymiemu doświadczeniu oraz wspaniałej postawie organizatorów, licznym wolontariuszom, jego organizacja wyznacza standardy i wskazuje kierunki rozwoju dla pozostałych polskich imprez biegowych.

Zobaczcie jak wyglądała tegoroczna edycja 9. PANAS Półmaratonu Ślężańskiego z lotniczych ujęć nakręconych z helikoptera!

 

Zobaczcie zdjęcia z 9. PANAS Półmaratonu Ślężańskiego

https://photos.google.com/share/AF1QipMJBpWtKk1zKbjgA2x7nMzXGIl3Rvf21tSydZhCwMVOf6cAOTdg2TbdgPMg3u5XOw?key=ZmJRUnM0RUkxcnVJSzkxUGVnMnhfc3FBbUNORjd3

 

Więcej informacji o Półmaratonie Ślężańskim znaleźć można w naszym serwisie w zakładce Półmaraton Ślężański lub na stronie biegu www.polmaratonslezanski.pl

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *