Akademia Kolarska Bartosza Huzarskiego – konferencja

IMG_10868 kwietnia w Dolnośląskim Centrum Rowerowym we Wrocławiu odbyła się kolejna konferencja dotycząca Akademii Kolarskiej powołanej przez Bartosza Huzarskiego. W konferencji udział wzięli zarówno przedstawiciele firmy Kross, jak i sam pomysłodawca projektu Bartosz Huzarski wraz z prezesem KS „Ślęża Sobótka” Przemysławem Bednarkiem.

Konferencja, która miała miejsce obejmowała trzy tematy. Wspomniane powołanie Akademii Kolarskiej Bartosza Huzarskiego, na rzecz, którą zostały uroczyście przekazane rowery firmy Kross. Oficjalna prezentacja zawodników Klubu Kolarskiego „Ślęża Sobótka”, oraz przedstawienie przez dyrektora wyścigu Henryka Charuckiego szczegółów na temat Wyścigu Korona Kocich Gór, który odbędzie się w czerwcu w Trzebnicy.

W konferencji udział wzięli m.in. v-ce przewodniczący okręgowego związku kolarskiego, naczelnik wydziału promocji Miasta i Gminy Trzebnica, prezes Strzeblowskich Kopalni Surowców Mineralnych SKSM, oraz patroni medialni: Radio ESKA, TVP Wrocław.

Bartosz Huzarski przedstawił projekt Akademii Kolarskiej, która rozpocznie swoje działania już 12.04.2015r.

„Projekt powstał w tym roku w styczniu. W porozumieniu ze szkołami zajęcia będą prowadzone na lekcjach WF-u. Chcemy aby 20-30 minut lekcji było poświęcone kolarstwu, tak aby przedstawić dzieciom na czym polega ten sport. Dzięki temu będzie można ich wprowadzić w kolarstwo. Pod opieką instruktorów oraz nauczyciela dzieci będą miały możliwość jeżdżenia na rowerze i wykonywania różnych prostych ćwiczeń. Każdy będzie miał możliwość kontaktu z rowerem oraz spędzenia czasu z samym pomysłodawcom”

Oprócz tego B. Huzarski wspomniał o dalszych możliwościach dzieci, które będą adeptami Akademii Kolarskiej. Dzięki współpracy z Klubem Kolarskim w Sobótce, będą one miały możliwość kontynuowania treningów zarówno w okresie wakacyjnym jak i po ukończeniu szkoły podstawowej.

„Bardzo ważna jest współpraca z Klubem, lokalnymi władzami oraz szkołami podstawowymi. Dzięki nim jesteśmy w stanie stworzyć taką szkółkę kolarską”

Następnie głos zabrał Przemysław Bednarek obecny prezes KS „Ślęża Sobótka”, który zaprezentował skład drużyny oraz podziękował wszystkim sponsorom. Szczególne podziękowania kierował do wieloletnich sponsorów, dzięki którym klub nabiera nowej siły.

„Na razie zajmujemy się tworzeniem możliwości dla dzieci, dzięki temu będzie można stworzyć klub, który będzie prężniej funkcjonował. Warto podkreślić, że jesteśmy jedynym klubem kolarskim w powiecie. Dzięki sponsorom jesteśmy w stanie się rozwijać. Szczególne podziękowania należą się głównym partnerom: MAT Sobótka, SKSM, Harfa Harrison oraz Gminie Sobótka. Dziękujemy również nowym sponsorom: Hotel Sobotel, Verge Sport, firmie MAKO oraz firmie AutoTruck”

Ponadto został zaprezentowany wyścig Korona Kocich Gór, który odbędzie się tydzień przed Mistrzostwami Polski. Dyrektorem wyścigu jest Henryk Charucki, którzy przedstawił szczegóły dotyczące wyścigu. W szczególności chciał on podziękować Gminie Trzebnica za nawiązaną współpracę oraz możliwość organizacji wyścigu na terenie tej gminy. Ważną informacją jest fakt, że zawody te będą notowane w rankingu UCI. Dzięki temu na starcie pojawi się minimum 5 ekip zawodowych z zagranicy. Organizatorem wyścigu będzie Gmina Trzebnica oraz KS „Ślęża Sobótka”. Dzięki takiej współpracy wyścig będzie na bardzo wysokim poziomie.

„Start i meta wyścigu będą przy samej Gminie Trzebnica. Runda ma około 24km a kolarze będą mieli do pokonania 9 rund czyli 192km. Będzie to świetna okazja, żeby rozgrzać się przed Mistrzostwami Polski w Sobótce.”

Oprócz wyścigu dla zawodowców rozegrane będą również zawody dla amatorów, zarówno na dystansie krótkim jak i długim. Warto wspomnieć, że wyścig będzie transmitowany przez Wrocławskie media oraz TVP Sport.

„Odbędzie się również wyścig dla amatorów, w poprzedniej edycji wystartowało 300 osób. W tym roku spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania.”

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *