! AKCJA ZWROTU ZALEGŁYCH KSIĄŻEK !

Biblioteka występuje do czytelników o zwrot zaległych materiałów bibliotecznych.

Przetrzymujesz „Miłosierdzie gminy”, „Biologię” Villeego, czy najnowszego Mroza? Nieważny jest „kaliber” dzieła. KORZYSTAJ Z BIBLIOTEKI ODPOWIEDZIALNIE – DAJ INNYM SZANSĘ NA LEKTURĘ.

Zniszczyłeś, zagubiłeś książkę, pisałeś „magisterkę”/projekt? Odkup ją, podaruj (nowe wydanie), ROZWAŻ rekompensatę w postaci zasilenia biblioteki dodatkową nowością wydawniczą (najlepiej wskazaną przez bibliotekarza). Jeśli inni dotrzymują terminów zwrotów, TY również możesz

PRZY ZWROCIE PAMIĘTAJ: książka nie „wypożyczyła się sama” (bądź odpowiedzialny), zawsze zostaniesz wysłuchany (bądź dobrej myśli), nie dyskutuj z faktami (uznaj racje biblioteki i prawa pozostałej, wzorowej społeczności czytelniczej), zainteresuj się biblioteką na nowo – szukaj książek, zasugeruj tytuły, powiedz nam, co możesz zrobić dla lokalnej społeczności i włącz się w działanie.

Informację o akcji prosimy rozpropagować w swym otoczeniu, w tym w szczególności wśród osób, o których wiadomo, że są lub były aktywnymi czytelnikami, przetrzymują książki ponad regulaminowy czas, a nie mają dostępu do Internetu lub korzystają z niego sporadycznie.

Akcja będzie prowadzona również przy pomocy plakatów.
Dodatkowe informacje i dane kontaktowe na grafice 

zwrot_ksiazek_2

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *