Bartosz Huzarski aktualnie ściga się w Tour of Oman

Na świecie sezon kolarski już na dobre rozpoczęty. Nasz sobótczański zawodowy kolarz Bartosz Huzarski aktualnie ściga się w Tour of Oman. W Omanie panują wysokie temperatury przez cały rok, jednak o tej porze roku są jeszcze do przyjęcia czyli na poziomie 35-40oC. Właśnie w takich warunkach ścigają się najlepsi kolarze na świecie a między innymi Bartek Huzarski. Za nami już 5 z pośród 6 etapów wyścigu, więc wypada zrobić krótkie podsumowanie.

bartosz-hzarski-oman

Po pierwszym etapie liczącym 161km Bartek zajął 101 miejsce przyjeżdżając na metę w peletonie. Oto co napisał po pierwszym etapie Huzar na facebooku:

„Sezon 2015 rozpoczęty. 1 etap Tour of Oman za mną. Grzało jak nigdy u nas w lecie, ale takie uroki ścigania po całym świecie. Dzisiejszym „wynikiem” wstrzeliłem się prawie idealnie w pierwszą setkę: 101.”
Na drugim etapie Bartek zajął bardzo dobre 21 miejsce ze stratą do pierwszej grupy 46sekund. Świetnie spisał się Rafał Majka, który zajął 7 miejsce przyjeżdżając w pierwszej grupie.

Trzeci etap był płaski w związku z czym końcówka należała do sprinterów. Na etapie tym Bartek przyjechał w pierwszej grupie. Etap wygrał po finiszu Alexander Kristoff z grupy Team Katusha.
Czwarty etap to królewski odcinek w Omanie, którego meta znajdowała się na szczycie zielonej góry. Na tym etapie oprócz upału kolarze zmagali się z silnym czołowym wiatrem. Mimo trudnych warunków i wymagającego finałowego podjazdu na Jebal Al Akhdhar (5,7 km; 10,5%) 14. przyjechał Bartosz Huzarski (Bora – Argon 18), prowadząc młodszego kolegę – Austriaka Patricka Konrada. Świetnie zaprezentował się Rafał Majka, który zajął 4 miejsce tracąc do pierwszego zawodnika 22”.

Poniżej wpis Bartka na facebooku po 4 etapie:

„Co za dzień dzisiaj w Omanie. Upał, wiatr, pustynia i góry. Na koniec góra z nazwy zielona choć tylko z nazwy. Ale nogi są ok. Jak na pierwszy wyścig jest dobrze.”
Ze względu na bardzo trudne warunki pogodowe (burza piaskowa) przedostatni odcinek wyścigu w Omanie został odwołany. W związku z tym wyniki w klasyfikacji generalnej nie uległy zmianie i wyglądają następująco:

Krótki komentarz Bartka do 5 etapu w Omanie:
„Dzisiejszy 5etap Tour of Oman został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Na starcie etapu ponad 40stC i burza piaskowa. Po neutralizacji pierwszych kilometrów upał sięgał 48stC. Na zjeździe (bardzo szybkim z ostrymi zakrętami) od gorącą pękały opony. W tej sytuacji kolarze powiedzieli basta. Słusznie.”
Jutro ostatni etap, więc trzymamy kciuki za naszych rodaków!