Budowa targowiska miejskiego za 460 000 zł ?

Zgodnie z INFORMACJĄ O ZADANIACH INWESTYCYJNYCH NOWOROZPOCZYNANYCH I KONTYNUOWANYCH PRZEWIDZIANYCH DO REALIZACJI W RAMACH BUDŻETU GMINY SOBÓTKA w 2015 roku, możemy dowiedzieć się o przeznaczeniu funduszu 460 000zł na budowę nowego targowiska miejskiego.
Informacja ta dostępna jest w projekcie uchwały budżetowej gminy Sobótka na 2015r. na stronie biuletynu informacji publicznej Urzędu Miasta i Gminy Sobótka, pod adresem: http://www.bip.sobotka.pl/unzip/sobotka_5350/26_11_2014_09_53_55OPIS_BUDA_ET_-_PROJEKT_2015.pdf. (możemy tam również znaleźć inne zadania do zrealizowania na 2015 rok. )

O realizacji nowego targowiska słyszeliśmy już nie pierwszy raz. Tym razem plany mają zostać zrealizowane.  Na stronie 49 znajdujemy następujące zadanie inwestycyjne:

9. Sobótka: budowa targowiska miejskiego.
Wartość zadania: 460.000 zł.
Plan na 2015r.: 460.000 zł.
W ramach zaplanowanej kwoty opracowana zostanie dokumentacja oraz rozpoczęta zostanie budowa
nowego targowiska miejskiego, którego lokalizacja przewidziana jest na działce nr 29 przy ul. Św.Anny.
Budowa realizowana będzie w oparciu o dokumentację projektową której opracowanie Zlecone zostanie w 2015r.”

 

dzialka-29-pod-budowe-targowiska-2105

Działka, na której planowane jest wybudowanie targowiska miejskiego w Sobótce

 

Obecna lokalizacja targowiska z pewnością nie należy do najlepszych, zarówno pod względem położenia jak i wizerunku całej Sobótki. Jest jednak wielu mieszkańców oraz kupców, którym ona odpowiada, ze względu na bliskość zamieszkania.

Czy uważacie, że budowa placu targowego, w takim miejscu i za takie pieniądze to dobry pomysł? Czy tereny te, waszym zdaniem nie powinny zostać zagospodarowane inaczej? Czy też będzie to doskonałe miejsce zarówno dla kupców, kupujących jak i tysięcy sobotnich turystów przebijających się o poranku przez aleję św. Anny, aby od strony Wieżycy zdobyć Ślężę ?

Czekamy na wasze opinie! Głosowanie nad budżetem już pod koniec grudnia!

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

10 komentarze do wpisu “Budowa targowiska miejskiego za 460 000 zł ?

 1. michal pisze:

  Link niestety nie działa, do poprawy.

 2. Bartek pisze:

  A basenu jak nie było tak dalej nie ma ..

 3. admin pisze:

  Link poprawiony – dziękujemy za informację 🙂

 4. xion pisze:

  Myślę, że to bardzo niefortunne miejsce na bazar, targowisko itp. To tereny bardziej pod rekerację, sport, turystykę. Budowanie w tym miejscu targowiska tylko rozbije tą część Sobótki.
  Do tego już widzę ul sw anny zastawioną samochodami i oblężoną biegającymi z siatkami kulującymi… Myślę że warto przemyśleć inną lokalizację

 5. M Jey pisze:

  Uważam że miejsce obecnego targowiska dobre, ludzie maja blisko, nie jest w centrum miasta, nie oszukujmy się jeśli turysta tam trafia a nie zamierzał to się zagubił, miejsce nowego wyznaczone jest za daleko czegokolwiek, jest dobre na nową biedronkę która moim zdaniem bardziej psuje wizerunek miasta. co do psucia wizerunku przez targowisko uważam ze jest zgoła inaczej, forma targu nadaje mu osobliwy urok, ludzie z miasta nie mogą sobie kopić warzyw i owoców „z bagażnika od rolnika” co dla wielu osób jest bardzo atrakcyjne, zwłaszcza ze dużo ludzi preferuje zdrową żywność.

 6. Ludmiła pisze:

  Kwota 460.000 zł dotyczy wydatku w roku 2015 – opracowanie projektu i rozpoczęcie budowy. Pełnego kosztu jeszcze nie znamy, bo nie ma projektu. Moim zdaniem to zła lokalizacja, oddalona od sklepów i centrum, przy ruchliwej trasie i na terenie zawsze postrzeganym jako teren tursytyczno-rekreacyjny. Aleja Św. Anny jest często zamykaną ulicą dla ruchu z powodu imprez sportowych (kolarstwo, biegi) dlatego trudno wyobrazić sobie sobotę targową i wyścigi kolarskie w tym czasie. Z drugiej zaś strony myślę, że trudno jest w mieście o dogodny teren, bo chodzi tu o powierzchnię, a targowisko przy Warszawskiej jest już za małe. Dlatego przypuszczam, że dokładnie rozważano w gminie wszelkie „za” i „przeciw” łącznie z alternatywą budowy nowej remizy celem pozyskania na targowisko placu za remizą. Tylko czy budowa remizy w innym miejscu nie podwyższyła by kosztów budowy nowego targowiska? Tu musieliby się wypowiedzieć fachowcy.

 7. Konstancja pisze:

  targ w dawnym miejscu też miał swoje wady -parkujące auta gdzie popadnie (na chodniku głównie i ulicy), biegający i chodzący w dziwny sposób ludzie -a do tego gnające ulicą Warszawską tiry. Zaletą było to, że faktycznie było blisko od rynku. Było, ale nie będzie, to postanowione i ja się z tej nowej lokalizacji cieszę. Przyzwyczaimy się i myślę, że po czasie to docenimy.

 8. agnis pisze:

  Wybacz Konstancjo ale chyba nie chodzi tutaj o „przyzwyczaimy się” bo jak pokazuje historia ludzkości człowiek jest się wstanie przyzwyczaić praktycznie do wszystkiego. Myślę raczej że chodzić tu powinno o rozsądne planowanie, o to aby jedna zmiana postrzegana chwilowo jako lepsza nie generowała kolejnej za kilka lat. Mamy problem zbyt małego targowiska a za kilka lat okaże się ze mamy w sobotę korki lub liczba oraz skala imprez które odbywają się przy al. sw. anny spowodują że targowisko będzie zamykane tylko z tego powodu. Nikt nie będzie zadowolony.
  Być może w polskiej – sobótczańskiej rzeczywistości jest to najlepsze miejsce na targowisko jednak wydaje mi się że nie.
  Teraz wyobraźmy sobie że wjeżdzamy do sobótki od strony Strzegomian i mamy: Hotel, turystyczne parkingi i podejście na Wieżycę, dalej targowisko, następnie sportowo rekreacyjne tereny soskir-u, następnie dobudowaną naprzeciw bloków nową parcelę cmentarza, starą część cmentarza…. Wyczuwalny zdaje się być haos…..
  Ktoś pisze o remizie i jej przeniesieniu – jest to jakiś pomysł, im więcej tym łatwiej znaleźć ten właściwy….

 9. Gumis pisze:

  a moim zdaniem dobre miejsce na nowe targowisko to teren po dawnym tartaku.

 10. gośka pisze:

  Ja również uważam, że teren dawnego tartaku to najlepsze miejsce, spory areał ziemi i dobra lokalizacja.Targowisko między cmentarzem a stadionem? Dramat. Jakaś tęga głowa to wymyśliła.

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *