Człowiek znikąd – promocja kryminału z akcją na Ślęży. Spotkanie autorskie

 

Kryminał polityczny oparty na historii ludów słowiańskich, mrocznych czasów pełnych bóstw, dziwnych nazw, wszechobecnej tajemniczości.
Książka nagrodzona przez internautów serwisu granice.pl tytułem: najlepsza książka na jesień 2013

Spotkanie autorskie z Łukaszem Gapińskim – mieszkańcem woj. kujawsko-pomorskiego

2 czerwca 2016, godz. 18:00, Biblioteka Publiczna|ŚOKSiR, ul. Chopina 25

O autorze:
https://www.facebook.com/%C5%81ukasz-Gapi%C5%84ski-1548614155400323/
http://www.granice.pl/ksiazka,czlowiek-znikad-ksiega-welesa,288069

Z opisu książki:

"Zabójstwo posła Lesławskiego rozpoczyna serię podejrzanych zgonów osób znanych w całym kraju. Do wyjaśnienia sprawy zostaje przydzielony komisarz Policji Kamil Kozerski oraz Janusz Piekarski, chorąży ABW.
Przeciwni łączeniu morderstw są Premier RP oraz jego przyjaciel Ryszard Nowak – szef ABW, prowadzący grę polityczną mającą na celu osłabienie opozycji. Niespodziewanie do komisarza zwraca się dziennikarz Igor Rogulski – element układanki łączący wspomniane śmierci – z prośbą o ochronę jego misji.
Rogulski wprowadza bohaterów w świat słowiańskich wierzeń i tajemniczych miejsc, do których należy przede wszystkim Góra Ślęża. W leżącej obok Ślęży, Sobótce poznają rodzinę kultywującą tradycje słowiańskie i opiekującą się górą, która okazuje się największą słowiańską świątynią, gdzie czczono Boga Ciemności – Welesa. Wewnątrz góry znajduje się Księga Welesa – drewniane tabliczki, które – pod przewodnictwem Rogulskiego – stara się zabezpieczyć przed Zakonem Jakuba Sprawiedliwego. W świątyni dochodzi do zaskakujących zwrotów akcji.
W finałowym starciu wszyscy spotykają się na górze Raduni, sąsiadującej ze Ślężą. Tutaj bohaterowie, których dotychczasowe życie opierało się na faktach, dowodach i namacalnej rzeczywistości stykają się ze zjawiskami wykraczającymi daleko poza ich zdroworozsądkowe myślenie.
Weles to najważniejszy słowiański bóg. Księga nie może opuścić swojego miejsca, bo ma potężną moc, którą chcą posiąść członkowie mrocznego Zakonu Świętego Jakuba. Tymczasem, prawda i rzeczywistość okazują się zgoła inne. Nie wiadomo, kto jest po czyjej stronie. Wybrańcem, który ma zaprowadzić ponownie równowagę na ziemi jest Człowiek Znikąd. Niniejszy tom jest pierwszym z trzech, dotyczących trzech najważniejszych dla Słowian płaszczyzn jestestwa: Jawia, Nawia i Prawia. Kolejne woluminy będą odkrywały kolejne sekrety ukryte w mrokach tajemnych przeszłości naszych przodków".

 

 

granice.pl

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *