Etiopia – relacja ze spotkania

Bolesław Grabowski, czyli niestrudzony obieżyświat po raz kolejny zawitał do Sobótki. I nie ma się co dziwić, bo spotkania z nim mieszkańcy naszej gminy bardzo sobie cenią. Tym razem tematem wydarzenia była relacja z podróży do Etiopii. Prezentacja oraz wystawa zdjęć zajęły uczestników spotkania na około dwie godziny.

IMG_4411W czasie wieczornego pokazu podróżnik przedstawił przygotowania do tego rodzaju wypraw, opisywał m.in. przejazdy przez afrykańskie wsie i bezdroża, specyfikę handlu z rdzennymi mieszkańcami, udzielał praktycznych porad w zakresie kontaktu z miejscową ludnością, zdobywaniem potrzebnych rzeczy. Prezentacja była okraszona sporą ilością anegdot będących także swego rodzaju podręcznikiem bezpiecznego i owocnego podróżowania (m.in. opowieść o biwakowaniu z małpą oraz o umiejętnościach prowadzenia pojazdów przez miejscowych kierowców etc.).

Jak zwykle na spotkaniach p. Grabowskiego do dyspozycji uczestników stał stół prezentacyjny zastawiony różnymi przedmiotami, których zastosowanie prowadzący omawiał i prezentował.

IMG_4444

 

Wystawa zdjęć z podróży do Etiopii dostępna jest w najbliższym czasie do oglądania w Muzeum Ślężańskim,które razem z Biblioteką Publiczną|ŚOKSiR było współorganizatorem wydarzenia.

Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ >>>>>

 

 

 

Zapisz

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *