Gala Studenckiej Nagrody im. R. Kapuścińskiego – byliśmy tam

Wspaniała atmosfera miejsca – Narodowego Forum Muzyki oraz bogaty program wydarzenia złożyły się na wieczór pełen literackich i artystycznych wrażeń.

Wzięły w nim udział – zwyciężczyni naszego konkursu na wejściówkę (jako jedyna) oraz grupa osób, którą dzięki dodatkowym zaproszeniom od organizatorów mieliśmy szansę zaprosić z ramienia biblioteki – w naszym wypadku w ramach podziękowania za współpracę i udzielane nam niejednokrotnie wsparcie.

Gościem specjalnym wieczoru był Ed Vulliamy – reporter „Guardiana”, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za rok 2013, który ze swadą opowiadał o tym, czym jest prawdziwe dziennikarstwo. Przemówienia gości i konferansjerów przeplatały się z muzyką Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective, która w części poprzedzającej ogłoszenie laureata nagrody dała koncert utworów zagranicznych i polskich w interesujących aranżacjach.

Wygrała książka Nie przeproszę, że urodziłam. Historie rodzin z in vitro, Karoliny Domagalskiej
wyd. Czarne

Po wydarzeniu mieliśmy okazję porozmawiać z autorką książki poruszającej bardzo aktualną tematykę.

Więcej o samej nagrodzie, uzasadnieniu wyboru i innych książkach nominowanych do nagrody można przeczytać w poniższym artykule:

http://www.wroclaw2016.pl/slowa-bez-granic.-studencka-nagroda-im.-ryszarda-kapuscinskiego-za-reportaz-literacki

 

Biblioteka Publiczna|ŚOKSiR składa serdeczne podziękowania dr hab. Urszuli Glensk za niezmienną życzliwość i umożliwienie uczestnictwa w wydarzeniu.

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *