Gmina Sobótka, dzięki uzyskanemu wsparciu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, będzie realizowała w tym roku projekt „Gmina bez przemocy”

 

Gmina Sobótka, dzięki uzyskanemu wsparciu z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, będzie realizowała w tym roku projekt „Gmina bez przemocy” z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Dzięki dotacji w kwocie 80.000 zł, od września do grudnia b.r. zostaną przeprowadzone zajęcia pozaszkolne „Arteterapia” połączone z nabyciem umiejętności radzenia sobie z sytuacją kryzysową w 7 świetlicach wiejskich, świetlicy parafialnej w Sobótce, świetlicy przy OSP w Sobótce i przy Gimnazjum Gminnym (łącznie 840 godzin zajęć z dziećmi i młodzieżą). Zorganizujemy pomoc psychologiczną, pedagogiczną oraz doradztwo zawodowe w wymiarze 238 godzin, a dla uczniów klas trzecich Gimnazjum Gminnego program prewencyjny wraz ze „Szkołą pod żaglami” na Zalewie w Mietkowie. Wiele działań ma charakter profilaktyczny. Młodsze dzieci mają problemy z samooceną, budowaniem poczucia własnej wartości, mają osłabioną psychikę, niewłaściwie ukształtowane relacje z rówieśnikami, wychowawcami i rówieśnikami. Stosowana wobec nich przemoc, często przejawia się agresją wobec słabszych i młodszych. Cykliczny udział w interesujących zajęciach, połączony z terapią i doradztwem psychologiczno-pedagogicznym, pozwoli właściwie ukierunkować ścieżkę rozwoju emocjonalnego.

 

Psycholodzy, pedagog i terapeuci będą przyjmowali w określonych godzinach i wskazanych dniach tygodnia. Poradą obejmą wszystkie osoby wymagające takiego wsparcia. Ilość udzielanych porad i konsultacji u psychologa, pedagoga czy terapeuty jest dostosowana do potrzeb indywidualnych i może być wielorazowa i wielokierunkowa wobec pojedynczych osób, ale prowadzone będą również zajęcia grupowe. Szczegółowy harmonogram zajęć zostanie zamieszczony na naszej stronie na początku września.

 

 

wfos

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *