Gminny Konkurs Recytatorski w Rogowie

Czyli wybór najlepszych interpretatorów poezji, muzyki i prozy.

Konkursy recytatorskie już dawno przestały być wydarzeniami gromadzącymi osoby tylko recytujące.

Są one połączeniem prezentacji utworów poetyckich, prozy, ale i piosenek.

Nierzadko też jedna osoba występuje w dwóch kategoriach, w których recytuje i śpiewa.

XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski zorganizowany już po raz kolejny przez Szkołę Podstawową w Rogowie Sobóckim zebrał w jednym miejscu najlepszych interpretatorów ze wszystkich naszych szkół podstawowych.

Wybrani w swoich placówkach mogli dać pokaz talentu, ale i ocenić swój warsztat w oparciu o występy innych, ocenę publiczności oraz ocenę jury. W jego składzie zasiadły p. Krystyna Zmyślony, Elżbieta Pierzyna, Irena Gajewska oraz przedstawiciel Biblioteki|ŚOKSiR.

Młodzi recytatorzy i śpiewacy przyjechali wyposażeni w dobry warsztat recytatorski. Jednak już w trakcie występów zaznaczyło swoje umiejętności kilka osób, które potem, niemal jednogłośnie zostały wybrane na laureatów poszczególnych kategorii lub na osoby wyróżnione. Osoby wybrane na reprezentantów gminy w kolejnym – powiatowym etapie konkursu odznaczyły się przede wszystkim poprawną techniką, niebanalną interpretacją trudnych często utworów, słyszalną umiejętnością pracy z tekstem i przykuwającym uwagę zachowaniem scenicznym. Współgranie tych wszystkich elementów wpłynęło na wyjątkowo komfortowy odbiór tych osób. Byli oni po prostu przekonujący.

Podczas zakończenia wydarzenia, oprócz wręczenia nagród i gratulacji nie mogło zabraknąć ogólnej refleksji dla uczestników dotyczącej obszarów, które młodzi recytatorzy powinni ze szczególną troską rozwijać, pielęgnować, lub które powinni zmienić.

Honorowymi uczestnikami spotkania byli także przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Sobótce, pani Ewa Białobrzeska oraz przedstawiciel UMiGS – kierownik referatu oświaty, pan Jacek Ostrowski, który wręczył dodatkowe nagrody laureatom.

Prezentację utworów poprzedził, a potem wypełnił pokaz artystyczny dzieci z rogowskiej szkoły.

Gratulujemy sukcesów uczniom, nauczycielom prowadzącym oraz rodzicom.

Dziękujemy szkole za dobrą organizację wydarzenia.

DSC04025

 

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *