Huzar Bike Academy rozpoczęła sezon. Tak hartuje się stal.

Kilkudziesięciu kolarzy przyjechało 2 kwietnia pod Sobótkę, by zaliczyć trzygodzinny trening i rozpocząć oficjalnie wiosenny sezon rowerowy. W ten sposób akademia kolarska utytułowanego zawodnika Bartosza Huzarskiego przygotowywała się do najbliższego legendarnego wyścigu Ślężański Mnich.

 

Pogoda zdawała się jakby idealnie „zamówiona” do takiej przygody, bo przez prawie cały czas świeciło słońce, a temperatura dorównywała tej lipcowej. Dlatego w ostatnią niedzielę dorosłym fanom dwóch kółek z Huzar Bike Academy (prowadzi ona też zajęcia dla dzieci) dopisywały świetne humory i nie mogli się doczekać, aż położą dłonie na kierownicach swoich maszyn. Grupa zebrała się około godziny 10.30 pod Villą Sobótka w Strzegomianach, by ruszyć na dwie rundy trasą corocznego wyścigu Ślężański Mnich.


Wielu rowerzystów z zaprzyjaźnionej szkoły HBA (którą marka Kross wpiera) przyjechało na szosówkach, ale niektórzy wybrali mtb czy enduro. Zgodnie z zasadą, że każdego kręci inna forma rowerowej rekreacji. Uczestnicy otwartego treningu dwukrotnie przemknęli w szybkim tempie trasą: Strzegomiany, Będkowice, Sulistrowice, Przemiłów, Księgienice, Świątniki i Przezdrowice. Dokładnie taką drogę będą musieli pokonać w najbliższą niedzielę, 9 kwietnia, wszyscy uczestnicy 30. Memoriału Romana Ręgorowicza „Ślężański Mnich”. Linia startu i mety została tradycyjnie wytyczona przy al. Św. Anny w Sobótce, nazywanej kolarską stolicą Polski. W tym roku te sportowe zmagania wypadają akurat na 70-lecie Klubu Kolarskiego Ślęża Sobótka Bike Academy i 60-lecie kolarstwa na Dolnym Śląsku.
– To był świetny, ale raczej spokojny trening tuż przed legendarnym już wyścigiem Ślężański Mnich. Pokonaliśmy razem około 60 km. Jestem pozytywnie zaskoczony fantastyczną pogodą, jaka nam się trafiła. Pewnie dlatego frekwencja wyjątkowo dopisała. Dawno nie było tak udanego startu sezonu treningowego – mówi Bartosz „Huzar” Huzarski, który współpracuje z firmą KROSS i jeździ na modelach Vento.


Jednocześnie w tym samym czasie wokół Sobótki trwały darmowe testy ponad 50 modeli rowerów Kross w ramach Kross Test Tour. Przez cały dzień w systemie turowym każdy mógł na godzinę wypożyczyć zarezerwowane wcześniej rowery i wraz z przewodnikiem wypróbować trasy wokół malowniczych okolic góry Ślęża. Zainteresowanie było spore, a pracownicy czołowej polskiej marki rowerowej udzielali porad i chętnie odpowiadali na wszelkie pytania.
Huzar Bike Academy regularnie organizuje treningi dla najmłodszych i dorosłych. Prowadzi darmowe kolarskie zajęcia pilotażowe w szkołach podstawowych dla dzieci z klas 4-6 w Sobótce i okolicach oraz Jordanowie Śląskim. W ciągu dwóch lat program objął dzieci z czterech szkół. W sumie swoją przygodę z kolarstwem rozpoczęło tak już ponad 300 maluchów. Kolejna edycja programu rusza w kwietniu.

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *