Informacje o wstępnie wypełnionym zeznaniu podatkowym (PFR)

Pierwszy Urząd Skarbowy we Wrocławiu informuje:

 

Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) to propozycja rozliczenia rocznego za rok 2015 na formularzach: PIT-37 i PIT-38, udostępniana przez administrację podatkową, przygotowana wyłącznie na podstawie informacji otrzymanych od płatników oraz organów rentowych. PFR to dodatkowa pomoc przy składaniu zeznania podatkowego, tak by było jeszcze prostsze, gdyż podatnik nie musi wypełniać sam zeznania podatkowego – robi to za niego administracja podatkowa.
Czy złożyłeś już swojego PIT-a za 2015 rok? Twój wypełniony PIT czeka na Ciebie – wyślij go już teraz. Czy wypełnienie rocznego zeznania podatkowego może być szybkie i proste?
Tak! Ministerstwo Finansów przygotowało dla Ciebie Twoje wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) za rok 2015, które wystarczy tylko pobrać, podpisać i wysłać. A to wszystko przez Internet, w dowolnie wybranym przez Ciebie miejscu i czasie. Jeśli uzyskałeś przychody z pracy, rent i emerytur oraz z innych źródeł (np. zasiłki) to czeka na Ciebie wypełniony PIT-37 za rok 2015, a jeśli uzyskałeś przychody z kapitałów pieniężnych (np. sprzedaż akcji) to PIT-38.
PFR PIT-37 to propozycja zeznania rocznego dla osób otrzymujących przychody wykazane w informacjach od pracodawców: PIT-8C, PIT-11, PIT-R oraz organów rentowych: PIT-40A/11A. Natomiast PFR PIT-38 to propozycja zeznania rocznego dla osób, które uzyskały przychody z kapitałów pieniężnych wykazane w informacjach PIT-8C. Aby pobrać swoje wstępnie zeznanie podatkowe należy wejściu na stronę Portalu Podatkowego (link otwiera nowe okno w innym serwisie) lub http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wstepnie-wypelnione-zeznanie-podatkowe-pfr i:
 wybrać, czy chcesz pobrać Twój PIT-37 czy PIT-38,
 w przypadku PIT-37 zdecyduj, czy rozliczasz się samodzielnie czy z małżonkiem,
 podaj dane – swoje lub także małżonka (PESEL lub NIP, nazwisko, imię, datę urodzenia i kwotę przychodu uzyskaną w 2015 r.).
I masz już swoje zeznanie podatkowe!
Teraz tylko przekonaj się, że wszystkie dane się zgadzają – wszystkie kwoty z prawidłowych informacji od płatników i organów rentowych znajdują się w PFR i nie musisz już ich sam wpisywać. Możesz uzupełnić te dane, np. jeśli korzystasz z ulg podatkowych lub chcesz przeznaczyć 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Jeśli rozliczasz się z małżonkiem, system automatycznie sumuje poszczególne kwoty, co pozwala na uniknięcie wielu błędów przy wypełnianiu deklaracji, związanych z przepisywaniem informacji od płatników.
Na koniec sprawdź, czy wszystko się zgadza i wyślij swoje zeznanie PIT do urzędu skarbowego.
Wypełnienie zeznania nigdy nie było takie proste! Skorzystaj z PFR już teraz: /PFR PIT-37/ (link otwiera nowe okno w innym serwisie) i /PFR PIT-38/ (link otwiera nowe okno w innym serwisie) lub / https://ppuslugi.mf.gov.pl/_/ za rok 2015.

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *