IV Międzynarodowe Spotkanie Miłośników Wołynia i Kresów w Świątnikach 13-14 września 2014 – podziękowania i zdjęcia

     Parafia św. Jozefa Oblubieńca NMP w Nasławicach po raz kolejny przeżywała wraz z wszystkimi zgromadzonymi KRESOWIANAMI i Miłośnikami Kresów  IV Międzynarodowe  Spotkanie Miłośników Wołynia i Kresów w Świątnikach 13-14 września 2014.

     Przybyło na spotkanie wielu Gości z kraju i z zagranicy- Ukrainy, Czech, Niemiec, Holandii. Za obecność, wspólne dzielenie się świadectwem z całego serca dziękujemy.

     Słowa wdzięczności za Honorowy Patronat, przesłanie pozdrowień  i dar modlitwy kierujemy w stronę Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Metropolity Józefa Kupnego, którego reprezentował  Ks. Kanonik Wacława Kuriaty Dziekan Kapituły Kolegiackiej św. Krzyża we Wrocławiu , proboszcz parafii w Mirkowie i Kapelan Zasłuczan- pierwszego dnia, a drugiego dnia  Ks.Prałat Pułkownik Janusz Radzik – Proboszcz Parafii św. Elżbiety we Wrocławiu. Kapłanom przybyłym z Ukrainy i Polski, szczególnie Kaznodziejom i Prelegentom.

     Serdeczne Podziękowania w stronę przedstawicieli władz Państwowych i Samorządowych z obecność i wsparcie kierujemy w stronę :

     Posła Michała Jarosa, który swoim Honorowym Patronatem wraz ze Starostą Powiatu Wrocławskiego Romanem Potockim, byłym Wojewodą Dolnośląskim Krzysztofem Grzelczykiem  objęli Uroczystości. Pani Ewy Mańkowskiej –Wicewojewody Dolnośląskiego; Honorowego Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Kultury Kresowej i żołnierza 27 Dywizji Wołyńskiej Piechoty AK, prof.. Henryka Słowińskiego, całemu Zarządowi Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej z Wrocławia.

     Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka Stanisława Dobrowolskiego wraz z Radnymi Rady Miasta i Gminy.  Podziękowania za Patronat Medialny i transmisje Radiu Rodzina, Redakcji Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Serwisom Kresowym, Agencji PAP i wszystkim fotoreporterom i redaktorom.

     Za uświetnienie Uroczystość przez obecność Orkiestrom , Zespołom i Scholom z Polski i Ukrainy , Wojsku z 10 Pułku z Wrocławia, Licznym pocztom sztandarowym ze szkół, organizacji społecznych.

     Szczególne słowa wdzięczności trzeba skierować w stronę Naszej Świątnickiej Szkoły – Dyrekcji, Nauczycieli , Pracowników Administracji i Obsługi, uczniów i absolwentów za Wielkie Serce i trud włożony w przygotowanie Uroczystości tych dni.

     Wdzięczność płynie również w stronę Parafialnego Caritas z Nasławic, Stowarzyszenia Ślężański Krąg , Pogotowia Ratunkowego i Służby Medycznej, Dyrekcji ŚOKSiR-u  i akustykom za nagłośnienie i techniczną pomoc przy realizacji, Firmie GreenLan za pomoc w przesyle internetowym uroczystości.

     Jednak Największe Podziękowania trzeba skierować w stronę Mieszkańców Świątnik, ich Rady Sołeckiej i Sołtysa Ryszarda Godka. Wasza Determinacja, zaangażowanie, odpowiedzialne podejście do powierzonego zadania już po raz kolejny jest przykładem na fakt, że tylko w jedności, życzliwości wzajemnej pomocy jest siła. Całej Wspólnocie Parafialnej z Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP z Nasławic z aktywne włączenie się w przygotowanie i obsługę Uroczystości. Wszystkim za wszystko serdeczne podziękowania.

     Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie Dziękuję i Do zobaczenia na

     V Międzynarodowym  Spotkaniu Kresowian w Światkach już za rok we wrześniu.

                                                                                                  

   Ks. Zbigniew Słobodecki

                                                                                                           Proboszcz Parafii

 

kresowiania-2014

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania autorstwa Pania Agaty Niemotko.

 

 

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *