IV Półmaraton Ślężański 26.03.2011

26.03.2011 w sobotę o godzinie 10:00 wystartuje IV już Półmaraton Ślężański.

Bieg rozpocznie się jak co roku w Rynku w Sobótce, a jego trasa poprowadzi przez miejscowości usytuowane wokół masywu Ślęży. Biegacze będą mieli do pokonania 21,0975 km, po asfaltowej nawierzchni o różnicy wzniesień, między najniższym i najwyższym punktem trasy, wynoszącej 208 m.

Wg informacji ze strony półmaratonu www.polmaraton.antex.pl na dzień 13.03.2011 uczestnictwo w biegu zgłosiło ponad 1500 biegaczy.

Uczestnikiem zawodów mogą być osoby, które do dnia 20 marca 2010 r ukończą 18 lat, opłacą wpisowe oraz w biurze zawodów podpiszą oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność.

Do mety poprzednich półmaratonów dobiegło 650 w 2008r. i 742 biegaczy w 2009 roku. To bardzo dużo biorąc pod uwagę wczesną porę roku i nie najłatwiejszą trasę. Za organizację pierwszego pólmaratonu  organizatorzy otrzymali  wyróżnienie „Debiut Roku 2008”, za drugi bieg najcenniejszą nagrodę – certyfikat „Złoty Bieg 2009”
W ogólnopolskim rankingu masowości półmaratonów półmaraton Ślężański znajduje się na 8.miejscu wyprzedzając   wiele imprez organizowanych w dużych miastach od kilkudziesięciu lat!

Zadbano o wszystkie istotne elementy ważne dla biegaczy: atest trasy, oznaczony każdy kilometr, napoje na trasie, sprawne biuro zawodów zlokalizowane w hali gimnazjum, gdzie również była meta biegu i potem dekoracja zwycięzców. Lokalne władze bardzo wspierały bieg. Symbolem tego jest osobisty start Burmistrza Zenona Gali. Mieszkańcy Sobótki i Gminy zauważyli, że w Sobótce jest klimat do biegania i … zaczęli masowo biegać. W 2. Półmaratonie Ślężańskim na mecie było 27 osób z gminy Sobótka! Jestem przekonany, że w następnym biegu będzie ich znacznie więcej.

Więcej informacji o Półnaratonie Ślężańskim znajdziesz na www.polmaraton.antex.pl

foto: http://www.polmaraton.antex.pl

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *