Kolarski weekend w Sobótce 13-14 październik

Już w najbliższą sobotę (13 paździenik) odbędzie się finałowa edycja tegorocznego cyklu Bike Maraton.

A jak to wszystko wygląda z bliska? Jak wygląda na mapie? Dystans GIGA będzie miał dwie rundy, 76 km i przewyższenie 2200 m. Najpierw lekko w górę przez przeł. pod Wieżycą, potem na drugą stronę masywu i w kierunku przeł. Tąpadła, oddzielającą Ślężę od Raduni. Potem wokół Raduni, przez Dębowy Grzbiet i nad Sulistrowicami powrót na przełęcz. Znów wjazd w masyw Ślęży i coraz bliżej do mety. To będzie naprawdę kawał wyścigu i chociaż to koniec cyklu i koniec sezonu, nikt nie odpuszcza, a kręcenie po prastarych ślężańskich borach powinno być naprawdę dużą atrakcją. Profil wyścigu mówi wprost – będzie co jechać. Zapowiada się klasyczna jazda „góra – dół”, wyścig interwałowy, wymagający i trzymający napięcie do samego końca.

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=msxqihhagympyzji

Na dystansie MEGA będziemy mieli 52 km z przewyższeniem 1460 m. Tu profil też robi się nieco bardziej litościwy dopiero tuż przed metą.

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=zfiemxzfdfjciunt

Najkrótszy dystans, MINI, oferuje nam tym razem 29 km i przewyższenie 750 m, więc przyzwoity standard został zachowany. Na tym dystansie czekają w zasadzie dwa konkretne długie podjazdy – zaraz na początku i od ósmego kilometra. Na półmetku czeka trochę odpoczynku, a potem jeszcze jedna ścianka, co podpowiada, że nagrodą będzie długi zjazd. Jeszcze parę „hopek” i meta.

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=edypducumacvagiw

Jeśli chodzi o program finałowej edycji Bike Maratonu, to wszystko zacznie się, jak zawsze, o 11:00. Miasteczko wyścigu rozgości się w okolicy Centrum Konferencyjno – Hotelowego „Sobotel” i parkingu pod Wieżycą, a dojazd będzie oczywiście odpowiednio oznaczony. Przed nami również kolejna, ostatnia już, edycja Sonko Kids Bike Maratonu, a w niedzielę w Sobótce odbędzie też finał i ostatnia edycja szosowego cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Runda Spadających Liści tę rywalizację zakończy.

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *