Koncert zespołu TANTUA

Muzyka Zakątków Świata

Muzeum Ślężańskie, Sobótka, ul. Św. Jakuba 18
20 czerwca 2015, godzina 18.00

Od 2005 do 2007 roku zespół koncertował jeszcze jako Drum PULS. Był to projekt nawiązujący głównie do brzmień afrykańskich. W 2007 roku muzycy zmienili nazwę swojego projektu na TANTUA. Swoją muzyką próbują nadać sens temu słowu.

W 2010 roku Tantua wydała długo oczekiwaną płytę zatytułowaną „nieBYT” w składzie: Paweł Cychowski, Witold Kowaliszyn, Grzegorz Makarewicz, Artur Korzekwa, Bartłomiej Bednarz i Tomasz Rupnowski.
Aktualnie zespół tworzy 4 muzyków, którzy do gry wykorzystują zarówno oryginalne i rzadko spotykane instrumenty ludowe, np. lirę korbową, rubab, fidel, fujarę pasterską, udu, berimbao, djembe , jak i gitary, flety oraz conga. Całość dopełniają wokalizy.

Ich styl trudno określić jednym zdaniem. Inspiracje czerpią z różnych często skrajnie odmiennych gatunków muzycznych. Na pewno odnaleźć w nim można elementy muzyki etnicznej, folkowej czy world music.
O tym, jak różnorodną muzykę tworzą, świadczy fakt, że byli laureatami zarówno festiwali bębniarskich (Festiwal Frog w Gdyni), jak i przeglądów poetyckich w Oleśnie czy Szklarskiej Porębie. W 2008 roku wystąpili w 44 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Magda Pasik – wokal
Marta Pieńkowska – skrzypce
Paweł Cychowski – gitara akustyczna, gitara elektryczna
Witek Kowaliszyn – flety, rubab, çifteli, ruan, kamanche, lira korbowa, djembe, berimbau, fujara pasterska
Artur Korzekwa – conga, darbuka, cajon, djembe, udu
Damian Korzekwa – gitara basowa

Koncert ten będzie dla zespołu oficjalnym powitaniem dziewczyn w składzie, a dla słuchaczy odkrywaniem nowych brzmień TANTUY

plakat_A3

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *