Konkurs wakacyjny

Że wakacje się zaczęły to sprawa pierwsza, ale że 500 polubień nam niedawno przeszło na Facebooku to sprawa także pierwszej wagi. Dziękujemy pięknie!
11209472_1153507951342908_8880755921585330716_nW takiej sytuacji pozostaje nam wznieść toast – toast literacki.
Nagrodami w konkursie są bowiem 3 jednakowe książki, które przydadzą się każdemu – mającemu ciągoty podróżnicze – smakoszowi szlachetnych trunków. Trzy pozycje zawierające wspomnienia z wypraw po winnicach Europy oraz wiele przydatnych rad dotyczących gatunków trunków, ich spożywania, zakupu. Książki „Wino Armagnac Calvados” autorstwa związanego z Wrocławiem, a i częściowo z Sobótką Juliana K. Hombka, wydane na kredowym papierze w twardej oprawie, z wieloma zdjęciami, mapkami oraz osobistymi refleksjami.

 

 

ZASADY KONKURSU I PYTANIE
Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wskazanie odpowiedzi wg polecenia:

Podaj nazwisko osoby, która miała okazję wspiąć się na Ślężę, zanim wspięła się na najwyższe stanowisko publiczne jednego z największych państw świata.

Wskazówka 1: o wolność tego kraju walczył Polak, którego nazwiskiem nazwana jest ulica w Sobótce
Wskazówka 2: postać, której dotyczy główne pytanie podróżowała po Śląsku w XIX w. pozostawiając po sobie interesujący dorobek epistolograficzny

Odpowiedzi przyjmujemy do godz. 18:00 w piątek. Należy je przesyłać albo poprzez opcję „WIADOMOŚĆ” dla fanów naszego fanpage’a, (nie zaś jako komentarz), albo poprzez maila: biblioteka@soksir.sobotka.pl dla osób nie posiadających konta na Facebooku.

Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosowane zostaną trzy.
Wyniki konkursu i rozwiązanie zagadki zostaną podane na fanpage ŚOKSiR oraz na stronie internetowej www.soksir.sobotka.pl w sobotę, 4.07.2015

Nagrody będą czekały na odbiór osobisty w siedzibie Biblioteki|ŚOKSiR do 20 VII 2015, ul. Świdnicka 20a, budynek Gimnazjum Gminnego, wejście obok „rotundy”.

Życzymy udanej zabawy!

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *