Kredyt gotówkowy czy szybka pożyczka przez internet?

artykuł sponsorowany

Kredyt gotówkowy czy szybka pożyczka przez internet?

 

Kredyty gotówkowe i pożyczki przez internet przychodzą z pomocą dla wszystkich, którzy chcą spełnić swoje marzenia i dokonać nieplanowanych z wyprzedzeniem zakupów. To dzięki nim można wyjechać na wczasy, zrobić remont mieszkania lub domu a dzieciom zapewnić zajęcia języków obcych. Zanim jednak wybierze się którąkolwiek opcję, warto poznać zalety i wady zarówno kredytów gotówkowych jak i szybkich pożyczek przez internet.

pado-24-2

Popularność kredytów rośnie w czasach złej gospodarki. Zachowanie jednak ostrożności i rozsądku pozwala uniknąć dodatkowych problemów finansowych. Wnioskowanie o kredyt gotówkowy obecnie nie wymaga pojawienia się w placówce banku. Coraz częściej umowę przywozi kurier, o ile wcześniej zostały wysłane skany niezbędnych dokumentów. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas, ale poprawia dostępność dodatkowej gotówki dla prawie każdego. Taka forma uzyskania dodatkowych środków pieniężnych jest atrakcyjna, ponieważ zwalnia także klienta z obowiązku pamiętania o terminowych spłatach rat. Bank bezpośrednio pobiera pieniądze z konta, dlatego nie ma obaw związanych ze wzrostem odsetek. Jest to niezwykle dogodne rozwiązanie.

 

Pamiętać jednak należałoby, żeby kredyt gotówkowy nie stał się przysłowiową kulą u nogi. Zanim podpisze się umowę, warto zapoznać się z dokładnym planem spłaty kredytu gotówkowego. W innym wypadku istnieje ryzyko, że opłacenie raty będzie skutkowało brakiem pieniędzy na inne potrzeby. To może również prowadzić do sytuacji, w której kolejny kredyt gotówkowy staje się niezbędny. Takie jednak działania nie pozwalają na swobodne zarządzanie pieniędzmi w dłuższej perspektywie i mogą spowodować nagły wzrost wydatków. Przed podjęciem decyzji z pewnością ważne jest, by przeanalizować swoją sytuację finansową i upewnić się, czy można pozwolić sobie na zaciągnięcie kredytu. Wszelkie opóźnienia w spłacie mogą nie tylko przynieść wzrost kosztów kredytu gotówkowego, ale także stać się początkiem złej historii kredytowej. To z kolei w przyszłości na pewno nie ułatwi pożyczania pieniędzy od banku. Dzięki dobrej historii kredytowej pozwala podpisać umowę na bardziej korzystnych warunkach i obniżyć wysokość miesięcznej raty.

 

Szybka pożyczka przez internet jest rozwiązaniem, które się sprawdza u osób potrzebujących pieniędzy w krótkim czasie. Zazwyczaj kwoty nie są wysokie i wynoszą około kilkaset złotych. Stąd też nie ma sensu występować z wnioskiem do banku. Większość takich pożyczek pomimo dostępności nie pozwala jednak na zaciągnięcie długu przekraczającego kilkunastu tysięcy. Ponadto, kredyt gotówkowy zaciągnięty w banku wymaga regularnych miesięcznych spłat. Dla osób, które tylko przejściowo zmagają się z problemami finansowymi, pożyczka online jest korzystniejsza czasowo. W przeciwieństwie do banku firmy oferujące tego rodzaju usługi nie wymagają zbyt wielu formalności. Często wystarczy polskie obywatelskie potwierdzone dokumentem, wymagany wiek i konto bankowe. Warto zwrócić uwagę, że minimum formalności wpływa na wysokość rat. Może bowiem okazać się, że 2 raty w firmie pożyczkowej będą wyższe od 1 miesięcznej raty kredytu gotówkowego zaciągniętego w banku.

 

Warto dodać, że szybkie pożyczki przez internet cechuje także prawie natychmiastowa decyzja firmy bankowej. Banki nadal są bardziej ostrożne w pożyczaniu pieniędzy i dlatego też swoich klientów dobierają z większą uwagą. Główną zaletą jednak szybkich pożyczek przez internet jest możliwość pożyczenia za 0zł. Oznacza to, że można pożyczyć bez jakichkolwiek kosztów, jeśli w określonym terminie spłata zostanie uregulowana. Zwykle wynosi to 30 dni. Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych takie pożyczki pozwalają zaoszczędzić czas i nie ma konieczności wychodzenia z domu.

 

Zanim podejmie się decyzję, warto wcześniej przeanalizować swój sposób wydatkowania i zarządzania pieniędzmi. Co prawda kredyt gotówkowy trudniej otrzymać, daje on jednak bezpieczeństwo i zwykle niższe oprocentowanie. W przypadku dobrej historii kredytowej warunki mogą okazać się więcej niż zadowalające. Szybkie pożyczki przez internet poza swoją dostępnością dla prawie każdego nadal niosą ze sobą dość duże ryzyko, ponieważ całkowity koszt pożyczki zwykle jest dość wysoki. Stanowią dobre rozwiązanie tylko dla osób o pewnych, stałych dochodach, które nie borykają się z dodatkowymi trudnościami.

Po więcej ciekawych informacji ze świata finansów zapraszamy na stronę

https://www.pado24.pl/konto-i-kredyty/

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *