Kross Test Tour, Villa Sobótka – relacja

W Villi Sobótka 14-15 kwietnia zorganizowano imprezę Kross Road Ride, Włącz Rower oraz Kross Test Tour, polegające na darmowym testowaniu dwóch kółek. Największą popularnością cieszył się mistrzowski rower Mai Włoszczowskiej. Pogoda, przypominająca raczej czerwiec niż sam początek wiosny, sprzyjała rekreacji na świeżym powietrzu.

Uczestnicy akurat na początek sezonu dostali do sprawdzenia mnóstwo modeli z różnych segmentów branży: górskie, szosowe, tritahlonowe, miejskie i elektryczne. Szczególnie zadowoleni byli wielbiciele ostrej jazdy po wyboistych ścieżkach typu single track pod masywem Ślęży.
– Widać, że zainteresowanie branżą rowerową rośnie, a Polacy dokonują coraz bardziej świadomego wyboru dwóch kółek. Podczas testów uczestnicy zadawali doradcom serwisowym dużo pytań o kwestie techniczne i dobór sprzętu, mało kto już w tym celu odwiedza markety – mówi Arkadiusz Gołka, jeden z organizatorów akcji. – Widzimy też wzrastającą popularność prezentowanych podczas testów rowerów elektrycznych, opartych na nowoczesnym systemie Shimano Steps, pomagającym w kręceniu korbą. Taki eBike dzięki pojemnej baterii elektrycznej pozwala na dłuższą jazdą zdecydowanie mniejszym nakładem sił, jest też szczególnie polecany osobom starszym i borykającym się z problemami zdrowotnymi. Na Zachodzie już dawno stanowi ważną część rynku – dodaje.

ROWERY CANNONDALE – ThirtyThree Wrocław

Tak jak rok temu największą sensację wzbudzał jednak karbonowy rower górski Kross Level Team Edition, warty prawie 24 tysiące złotych i stanowiący rozwinięcie modelu na którym Maja Włoszczowska w 2016 roku zdobyła srebrny medal na olimpiadzie w Rio. To dzięki niemu ambasadorka polskiego MTB na co dzień staje na podium w najważniejszych międzynarodowych zawodach kolarskich.

Dodatkowe zdjęcia z wydarzenia:

https://photos.app.goo.gl/Xthfhr53hOGm60Lu1

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *