Lena Bukowska i jej prezentacja „Niezwykły kosmos”, czyli o tym, że klasy młodsze także potrafią

            To, że dzieci z klas 1-3 czynnie i bardzo aktywnie włączają się w życie szkoły jest faktem oczywistym, jednak nie zawsze na pierwszy rzut oka widocznym. Zbiórki surowców wtórnych i pieniędzy na cele charytatywne –  to ich prawdziwe pole popisowe, jednakże tym razem uczennica klasy III c udowodniła, że  wystąpienia przed szerszą publicznością wychodzą uczniom klas młodszych równie dobrze, jak ich kolegom z klas starszych. Lena Bukowska uczennica klasy IIIc, pierwszego zespołu, który rozpoczął realizację obowiązku szkolnego w wieku 6 lat, przygotowała niezwykły wykład wzbogacony prezentację multimedialną na temat ”Niezwykły kosmos”. Swoim wystąpieniem udowodniła, że potrafi nie tylko  ciekawie rozprawiać o trudnych tematach związanych z kosmosem, ale także swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim pasją, może z powodzeniem  dzielić się z rówieśnikami. W projekt zaangażowane były ponadto koleżanki Lenki z klasy, które pokazały, że z oddaniem angażują się w prace na rzecz szkoły.  Lena zachwyciła znajomością „kosmicznych zawiłości” .W prosty, przystępny sposób opowiedziała o budowie kosmosu a przygotowana prezentacja znakomicie zilustrowała omawiane zagadnienia.

Prezentacja Leny odbyła się w Bibliotece Szkolnej. Wykładu wysłuchali uczniowie klas III oraz Pani Dyrektor Ewa Białobrzeska, która bardzo wysoko oceniła wiedzę i umiejętności Młodego Naukowca i wyraziła nadzieję, że wykład ten inauguruje cykl wykładów przygotowywanych przez uczniów, którzy z pasją oddają się różnym dyscyplinom naukowym.

Mamy nadzieję, że ta bardzo udana prezentacja, poświęcona kosmosowi przetarła szlaki i pozwoli jeszcze nie raz pokazać, że maluchy nie tylko posiadają różnorodne, pasjonujące hobby, ale potrafią ciekawie podzielić się swoją pasją z innymi.

Serdeczne gratulacje!

 

Źródło: http://www.sp1sobotka.pl/?q=3c_niezwykly_kosmos

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *