Liga Ślężańska – Adrenalina lepsza w meczu na szczycie

10-go grudnia w kolejnej kolejce Siatkarskiej Ligi Ślężańskiej doszło do 4 pojedynków. Najciekawiej zapowiadało się spotkanie niepokonanych dotąd Adrenaliny i Sparty Pustków Żurawski. Mecz przyniósł wiele emocji oraz kontrowersji, ale jako że było to ostatnie starcie wieczoru, o tym za chwilę…Pierwsze trzy rozgrywane równolegle mecze miały być krótkie i bez historii. Zmierzyły się bowiem drużyny uznawane za fawortów wraz z ekipami okupującymi dolne rejony tabeli. AVTEK Sobótka podejmował PZS Krzyżowice, Budekom zagrał z Gwoździami, a Sparta z Mietkowem.

W dwóch pierwszych spotkaniach rzeczywiście obyło się bez niespodzianek. Mocno osłabiony AVTEK nie miał najmniejszych problemów ze zdeklasowaniem młodego zespołu Krzyżowic, w czym duża zasługa niezwykle skutecznych Przemysława Jabłońskiego oraz Jana Boska. Wyniki 25-6 i 25-9 dobitnie pokazują przewagę Sobótczan. Podobny przebieg miała konfrontacja Budekomu z drużyną Gwoździ. Wynik 2-0 (w setach do 10 i 13) również mówi sam za siebie. Wart odnotowania jest fakt, iż w doświadczonym zespole z Sobótki zobaczyliśmy powiew siatkarskiej młodości. Szansę debiutu w tym meczu otrzymał bowiem młody zawodnik Mateusz Siemek, który zagrał bez kompleksów i dobrze radził sobie przy siatce. Mateuszowi życzymy powodzenia w dalszych występach!

W przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych mecz Sparty Pustków z Mietkowem mógł być pewnym zaskoczeniem dla kibiców. Mimo iż Pustków wygrał pierwszego seta do 19 i wydawało się, że kontroluje sytuację na boisku, to ambitnie grająca ekipa z Mietkowa nie zamierzała składać broni. W drugim secie wyrównana walka zakończyła się niespodziewaną wygraną Mietkowa 26-24 i o wyniku miał zadecydować tie-break. W finałowej partii wysoki poziom zaprezentowali jednak faworyci z Pustkowa, co w rezultacie pozwoliło im na zwycięstwo do 10 i 2-1 w całym meczu.

Po niełatwym zwycięstwie we wspomnianym pojedynku, zespół Sparty przystąpił do meczu z innym niepokonanym zespołem, Adrenaliną. Któraś z tych drużyn miała w końcu zaznać goryczy porażki, jednak nie było to w smak ani jednym, ani drugim. Pierwszy set przebiegał pod dyktando mistrzów i aktualnych liderów tabeli. Skutecznie ze skrzydeł i na zagrywce prezentował się atakujący Damian Woźniak, nieźle grali także przyjmujący Rafał Kozyrski i Maciej Kołodziej. Sparta z kolei nie mogła odnaleźć właściwego rytmu gry, wskutek czego uległa w pierwszej partii do 20. W drugiej odsłonie gra bardzo się wyrównała. W ataku i zagrywce skuteczność odzyskali wysocy gracze z Pustkowa. Zarówno Mateusz Żygadło, jak i Tomasz Kosmala albo wbijali gwoździe, albo też obijali blok przeciwników, zdobywając kolejne punkty. Reszta drużyny również grała na wysokim poziomie, dlatego końcówka seta okazała się bardzo emocjonująca. Przy stanie 23-23 dobrą serię Sparty mógł przerwać opiekun Adrenaliny Wojciech Wójcik, jednak nie zdecydował się na wzięcie czasu. Chwilę potem piłkę setową mieli gracze z Pustkowa, nie zmarnowali szansy i zwyciężyli 26-24.
Wygrana w drugim secie wyraźnie zmotywowała zespół z Pustkowa, który w tie-breaku demonstrował nieskomplikowaną, ale bardzo efektywną siatkówkę. Adrenalina nie pozostawała dłużna swoim rywalom, przez co gra toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 14-13 Sparta miała piłkę meczową, a na zagrywce stanął Żygadło, który zaserwował nie do przyjęcia. Goście unieśli ręce w geście triumfu, jednak sędzia pokazał aut i znów mieliśmy remis. Stykowa sytuacja zdeprymowała nieco zawodników z Pustkowa, natomiast dodała skrzydeł siatkarzom Adrenaliny. To oni za moment mieli w górze meczbola. Atak Woźniaka również okazał się sporną sytuacją, bowiem nawet zawodnicy Adrenaliny powątpiewali w słuszność decyzji sędziego… który wskazał „pole” i tą kontrowersyjną decyzją zakończył spotkanie. Wynik 16-14 w pełni oddaje dramaturgię całego meczu i wyrównany poziom obu drużyn.