Liga Ślężańska – zmiana lidera

– Muszę przyznać, że zrobiliśmy dzisiaj wszytko, co mogliśmy. Mimo porażki czuję, że daliśmy z siebie wszystko – powiedział po zakończeniu spotkania ze Spartą Pustków zmęczony Wojciech Borek z GOKiSu Kąty Wrocławskie. Jego drużyna uległa co prawda 0-2, natomiast wart podkreślenia jest fakt, iż do meczu przystąpiła zaledwie w czteroosobowym składzie!

Plaga kontuzji i chorób wykluczyła z gry prawie połowę zespołu z Kątów. By uniknąć walkowera, na boisku stawiło się czterech graczy, oprócz Borka, byli to Karol Kuriata, Tomasz Swatowski oraz Tomasz Filipiak. Zespół GOKiSu nie miał nic do stracenia i wyszedł na boisko bez żadnych kompleksów. Pomimo początkowego prowadzenia Sparty, to zawodnicy Kątów przejęli inicjatywę i wręcz zadziwiali swoją grą. W ataku szaleli Kuriata i Borek, a ich koledzy świetnie radzili sobie w przyjęciu i obronie. Ekipa z Pustkowa grając z przewagą dwóch graczy, nie mogła w żaden sposób przeciwstawić się niezwykle skutecznym rywalom. Przy stanie 23-19 dla Kątów, kiedy wszystko wskazywało na ich wygraną, z letargu obudzili się liderzy zespołu Sparty – Mateusz Żygadło i Tomasz Kosmala, którzy punktowymi atakami i blokami odrabiali straty. GOKiS miał jeszcze swoje szanse na zwycięstwo, ale nie potrafił zamienić piłek setowych na zwycięstwo, natomiast Sparta grała spokojnie i cierpliwie wykorzystywała swoje atuty, dzięki czemu doprowadziła do wyrównania, co wyraźnie podcięło skrzydła kąteczanom. W zaciętej końcówce więcej szczęścia dopisało Pustkowowi, który ostatecznie zwyciężył 30-28. Drugi set pokazał, jak wiele siły zespół Kątów włożył w pierwszą część spotkania. Pustków kontrolował przebieg tego seta i zwyciężył bez kłopotu do 20 oraz 2-0 w całym meczu. Graczom GOKiSu należą się jednak spore brawa, gdyż w czterech zdołali się przeciwstawić Sparcie grającej w najsilniejszym składzie.

W kolejnym meczu nie było już tylu emocji. Budekom ograł Jaszkotle 2-0. Jak zwykle grę Sobótczan ciągnął Grzegorz Leszczyński, a wtórowali mu Kamil Czapliński oraz młody Mateusz Siemek. Ekipa Jaszkotla zagrała nieco słabiej niż zwykle w defensywie i nie potrafiła nawiązać wyrównanej walki z faworytami.

Kolejne spotkania nie odbyły się z powodu nieobecności drużyny z Krzyżowic, która została ukarana dwoma walkowerami. Zarówno Pustków, jak i Mietków zainkasowały łatwe punkty.

Sparta Pustków, dzięki dwóm wygranym, awansowała na pozycję lidera tabeli, którym pozostanie co najmniej do kolejnego meczu Adrenaliny.