Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym

W miniony weekend w Ostródzie (województwo warmińsko-mazurskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Jak co roku zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego zawodnika, w kraju w dwóch konkurencjach: jazda indywidualna na czas oraz wyścig ze startu wspólnego.

W mistrzostwach wystartował Kacper Półtorak mieszkaniec Sobótki i wychowanek KS Deichmann Abus Mat Sobótka. Zawodnik brał udział w dwóch konkurencjach. W jeździe indywidualnej na czas zajął 17 miejsce, natomiast ze startu wspólnego zajął bardzo dobre 6 miejsce. Kategoria junior miała do pokonania 122km, które przejechała ze średnią prędkością 41,2km/h. Do mety dojechała cała grupa, z której najlepiej zafiniszował zawodnik z Jelcza Laskowice. Tym samym tytuł Mistrza Polski wywalczył Łukasz Michalski z UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice, vice mistrzem został Kasprzyk Paweł z SMS Toruń natomiast 3 miejsce zajął Modliński Marcel z GKS Cartusia.

W kategorii elity kobiet 1msc zajęła Jasińska Małgorzata, 2msc Płosaj Nikol, 3msc Pikulik Daria

W kategorii elity mężczyzn: 1msc zajął Michał Kwiatkowski, 2msc Maciej Bodnar, 3msc Łukasz Owsian

źródło: facebook