Mistrzostwa Świata w Sobótce ?

Idąc za słowami spikera zawodów Włodzimierza Reznera kogo nie ma w Sobótce ten sezonu oficjalnie jakby nie rozpoczął. Dotyczy to zarówno kolarstwa szosowego jak i MTB.

W tym roku pogoda nie była łaskawa dla zawodników, również organizatorom przysporzyła wielu kłopotów. Zwłaszcza silne porywy wiatru utrudniały ustawienie pełnego wystroju miasteczka kolarskiego i utrzymanie go w należytym wyglądzie. Trudne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły setkom kolarzy rozpocząć sezon w Sobótce. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział ponad 900-set zawodników z kraju i zagranicy. W wyścigach MTB startowali najlepsi zawodnicy w kraju z Markiem Konwą na czele. Ślężański Mnich zainaugurował po raz drugi kolarską BGŻ ProLigę.

W międzynarodowej obsadzie wielu wyścigów w różnych kategoriach wiekowych górą byli Polacy. W głównym wyścigu kat. elity mężczyzn sezon 2012 otworzył Marek Rutkiewicz a wśród pań Paulina Brzeźna-Bentkowska.

Obok emocji sportowych byliśmy świadkami przyznania Sobótce organizacji Mistrzostw Polski elity i juniorów w roku 2013. Wielu sympatyków kolarstwa mile zaskoczyła informacja o tym, że Sobótka zgłosiła pomysł projektu organizacji Mistrzostw Świata właśnie na ziemi ślężańskiej.

Obecny na spotkaniu Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec z aprobatą przyjął ten pomysł i stwierdził, że Dolny Śląsk pokazał już swoją skuteczność w realizacji poważnych projektów. Prezes Wacław Skarul stwierdził, że to dobry pomysł i będzie wspierany przez PZKol. W imieniu Czesława Langa wypowiedział się wielki entuzjasta tego pomysłu Henryk Charucki twierdząc, że jeśli Mistrzostwa Świata miałyby się odbyć w Polsce to Sobótka i Dolny Śląsk jest najwłaściwszym miejscem. Po takiej pozytywnej dawce informacji nie pozostaje mi nic innego jak podziękować wszystkim instytucjom , sponsorom, działaczom i obsłudze zawodów za zaangażowanie i pomoc przy Rozpoczęciu Sezonu 2012 i obiecać, że już od 2 kwietnia rozpoczynamy prace aby w należyty sposób przygotować się do pełnego wydarzeń sportowych roku 2013-tego.

Ze sportowym pozdrowieniem

Przemysław Bednarek

Dyrektor Wyścigu „Ślężański Mnich”

Źródło: http://www.naszosie.pl/2012/04/sobotka-powalczy-o-organizacje-mistrzostw-swiata-w-2013-roku/

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *