Nakrętki dla Hospicjum – akcja charytatywna w SP nr 1

Od października tego roku szkolnego rozpoczęliśmy na terenie naszej szkoły zbiórkę plastikowych nakrętek na rzeczWrocławskiego Hospicjum dla Dzieci w ramach szóstej edycji akcji Nakrętki dla Hospicjum.

nakretki logo

Projekt polega na zbiórce surowców plastikowych, które następnie Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci odpłatnie przekazuje firmom zajmującym się recyklingiem. Pozyskane w ten sposób pieniądze są przeznaczane na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. Udział w projekcie uświadamia uczestniczących w nim młodych ludzi jak drobne, nic nieznaczące przedmioty zamieniać w dobry gest i uczynek, uczy przy tym empatii oraz oswaja z trudnymi tematami. Ponadto wyrabia nawyk segregowania odpadów, rozwijając dzięki temu postawy proekologiczne. Dlatego też zachęcamy naszych uczniów, ich rodziców i przyjaciół do włączenia się w akcję i przynoszenie niepotrzebnych w domu plastikowych nakrętek:

 

–        po wodzie mineralnej, napojach, sokach,

–        od szamponów,

–        od kremów,

–        od pasty do zębów,

–        od kawy itp.

Plastikowe nakrętki można przynosić do zaułku świetlicowego, gdzie znajduje się specjalnie przygotowany na nie pojemnik lub przekazać je wychowawcom świetlicy.

Wkręćmy się w pomaganie!

Koordynator – Marta Cetnarowska

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *