Nowy Man dla strażaków z Sobótki

Wczoraj (10.12.2014) w samo południe do strażaków z OSP Sobótka przyjechał nowy nabytek – średni samochód ratowniczo – gaśniczy marki MAN 10.220 4×4. Nowy pojazd zastąpił 34-letnią Ifę, która została oddana na złom kilka miesięcy temu.

Man 10.220 pojawi się w podziale pod kryptonimem 337[D]21. Jest to pojazd z nową zabudową z 2014 roku oraz używanym podwoziem z 2002 roku. Zabudowę samochodu wykonała firma PROFIS.

Man, który wyjedzie do pierwszego zdarzenia za kilkanaście dni posiada zbiornik wody o pojemności 2000 litrów. Wyposażony jest w autopompę, szybkie natarcie oraz maszt oświetleniowy. Strażacy w najbliższym czasie wyposażą skrytki oraz dach pojazdu w m.in. dwa przęsła drabiny nasadkowej, drabinę D10W, podręczny sprzęt burzący, armaturę wodno-pianową, sprzęt hydrauliczny wraz z wyważarką do drzwi, piły do stali betonu oraz drewna, zestaw PSP R1 wraz z deską ortopedyczną i szynami Kramera, a także wentylator osiowy. W kabinie oczywiście nie może zabraknąć aparatów ochrony dróg oddechowych, sprzętu łączności czy latarek.

Starania o nowy pojazd trwały aż 6 lat. Jak widać opłacało się. Idealny przykład, że nie warto się poddawać tylko iść do celu. Pani Prezes OSP w Sobótce nie kryła zadowolenia oraz emocji. „Nareszcie się udało” – tak zaczęła naszą rozmowę Pani Joanna Buda. Zresztą nie tylko Pani Prezes była wzruszona tym faktem. Nie było strażaka, który nie cieszyłby się z nowego nabytku.

Samochód został sfinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy w Sobótce oraz dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim. Pojazd kosztował około 300 tys. złotych z czego 87 tys. to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego.

 
Galeria:

Źródło: strazacki.pl

 

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *