Podziękowania za udział i pomoc w zorganizaowaniu III Ogólnopolskiego Spotkania Miłośników Wołynia i Kresów w Świątnikach

 

 Parafia św. Jozefa Oblubieńca NMP w Nasławicach po raz kolejny przezywała wraz z wszystkimi zgromadzonymi KRESOWIANAMI i Miłośnikami Kresów  III Ogólnopolskie Spotkanie Miłośników Wołynia i Kresów w Świątnikach 14-15 września.

 Pomimo ulewnego deszcz , przybyło wielu Gości jak i swojaków, za obecność wspólne dzielenie się obecnością i świadectwem z całego serca dziękujemy.

           Słowa wdzięczności za obecność i dar modlitwy kierujemy w stronę Jego Eminencji Ks. Kardynała Henryka Gulbinowicza Arcybiskupa Seniora Archidiecezji Wrocławskiej głównego celebransa, jak też kapłanów Ks. Kanonika Wacława Kuriaty proboszcza z Mirkowa i Kapelana Zasłuczan, ks. Waldemara Szlachtę proboszcza z Korca na Kresach, ks.Wojciecha Miśkowiec proboszcza z Jordanowa.

Serdeczne Podziękowania w stronę przedstawicieli władz Państwowych i Samorządowych z obecność i wsparcie kierujemy w stronę :

  Posła Michała Jarosa, który swoim Honorowym Patronatem wraz ze Starostą Powiatu Wrocławskiego Andrzejem Szawanem objeli Uroczystości., Pani Ewy Mańkowskiej –Wicewojewody Dolnośląskiego; Honorowego Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Kultury Kresowej i żołnierza 27 Dywizji Wołyńskiej Piechoty AK, prof.. Henryka Słowińskiego, całemu Zarządowi Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej z Wrocławia, Przewodniczącego Sejmiku Samorządowego Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja,

Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka Stanisława Dobrowolskiego wraz z Radnymi Rady Miasta i Gminy.  Podziękowania za Patronat Medialny i transmisje Radiu Rodzina, Redakcji Niedzieli i Gościa Niedzielnego, Serwisom Kresowym, Agencji PAP i wszystkim fotoreporterom i redaktorom.

Za uświetnienie Uroczystość przez obecność Orkiestrze Policyjnej , Wojsku z 10 Pułku z Wrocławia, Straży Miejskiej z Wrocławia , Licznym pocztom sztandarowym ze szkół , organizacji na czele z historycznym sztandarem 27 Dywizji Wołyńskiej AK.

Szczególne słowa wdzięczności trzeba skierować w stronę Naszej Świątnickiej Szkoły – Dyrekcji, Nauczycieli , Pracowników Administracji i Obsługi, uczniów i absolwentów za Wielkie   Serce i trud włożony w przygotowanie Uroczystości tych dni.

Wdzięczność płynie również w stronę Parafialnego Caritas z Nasławic, Stowarzyszenia Ślężański Krąg , Pogotowia Ratunkowego i Służby Medycznej, ŚOKSiR-owi  i akustykom za nagłośnienie i techniczną pomoc przy realizacji, Firmie GreenLan za pomoc w przesyle internetowym uroczystości.

           Jednak Największe Podziękowania trzeba skierować w stronę Mieszkańców Świątnik, ich Rady Sołeckiej i Sołtysa Ryszarda Godka. Wasza Determinacja, zaangażowanie, odpowiedzialne podejście do powierzonego zadania już po raz kolejny jest przykładem na fakt, że tylko w jedności, życzliwości wzajemnej pomocy jest siła. Całej Wspólnocie Parafialnej z Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP z Nasławic z aktywne włączenie się w przygotowanie i obsługę Uroczystości. Wszystkim za wszystko serdeczne podziękowania.

Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie Dziękuję i Do zobaczenia na

IV Ogólnopolskim Spotkaniu Kresowian w Światkach już za rok we wrześniu.

                                                                                                     Ks. Zbigniew Słobodecki

                                                                                                           Proboszcz Parafii

 

 

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *