Podziękowanie, relacja i zdjęcia z III Akcji Krwiodawstwa oraz Europejskiego Tygodnia Ruchu w Sobótce

                                                          P  O  D  Z  I  Ę  K  O  W  A  N  I  E

 

W imieniu Stowarzyszenia” Ślężański Krąg”serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy zdecydowali się na ten wspaniały gest- ofiarowania własnej krwi dla ratowania życia.  Akcja Krwiodawstwa  pod hasłem:

” I ty możesz uratować komuś życie!”,została zorganizowana już po raz trzeci przez nasze stowarzyszenie w niedzielę 5 października 2014r.

Za każdym razem możemy być dumni z postawy mieszkańców miasta i Gminy Sobótka. W tym roku w ciągu pięciu godzin zebrano ok. 30 litrów krwi ( podobnie było w roku 2012 i 2013). Chętnych było dużo więcej, ale w wyniku weryfikacji lekarskiej nie wszyscy kwalifikowali się do oddania krwi. Personel obsługujący ambulans z Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia był pełen podziwu. Taka frekwencja zdarza im się tylko u nas! (np. podczas niedawnej dwudniowej akcji w jednym z dolnośląskich miast zgłosiło się tylko dziewięcioro chętnych do oddania krwi).

Ogromnym powodzeniem cieszyły się także imprezy towarzyszące temu wydarzeniu. Zaprosiliśmy do współpracy animatorów z Fundacji v4 SPORT z Wrocławia, którzy w ramach  Europejskiego”Tygodnia Ruchu – MOVEWEEK 2014 zorganizowali szereg gier i zabaw dla dzieci oraz  całych rodzin np: zawody gry w ringo, wyścig kolarski na kapsle, wyścig na rolkach i rowerkach biegowych, bieg na orientację i wiele innych zabaw. Docierają do nas opinie rodziców, którzy byli bardzo zadowoleni z możliwości ciekawego i aktywnego spędzenia czasu ze swoimi pociechami.

Pod namiotami rozstawionymi w sercu Rynku swoje miejsce znalazły: punkt optyczny z możliwością zbadania wzroku i doboru okularów, panie pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia przy ul. Strzelców 2, które badały chętnym ciśnienie, poziom cukru we krwi, wykonywały spirometrię, szczepienia przeciw grypie. Przy okazji była możliwość zbadania przez lekarza wad postawy u dzieci.  Można było też wypróbować nowoczesne urządzenie do masażu tzw. „Platformę Schumanna” udostępnioną przez pana Andrzeja Fenczyszyna.Bardzo ciekawym punktem imprezy był pokaz pierwszej pomocy u dorosłych i dzieci, który profesjonalnie przeprowadził zespół Ratownictwa Medycznego PCK z Wrocławia. Po bezcennym instruktażu można było wziąć udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy.

Bardzo dziękuję hojnym Sponsorom, bez których trudno byłoby nam zorganizować tak duży projekt, a mianowicie:

Strzeblowskim Kopalniom Surowców Mineralnych, Panu Stanisławowi Dobrowolskiemu, Drukarni „ANTEX”, Zakładowi Usług Komunalnych „HADLUX”,  firmie „Greenlan” którzy co roku nas wspierają, firmie ADD – Motors, która zademonstrowała nowe modele samochodów osobowych Renault – oferując również możliwość jazdy próbnej oraz B1 Studio z Sobótki.

Dziękuję pracownikom Urzędu Gminy, którzy z wielką życzliwością odnieśli się do naszej Akcji, udostępniając nam pomieszczenia urzędu i pełnili dyżur w czasie akcji.

Dziękuję Księżom z Dekanatu Sobótka, którzy pomogli  rozpropagować naszą Akcję.

Dziękuję Panu Markowi Falkowskiemu, za zorganizowanie stoiska z grillem i własnymi wyrobami wędliniarskimi oraz Panu Rafałowi Kotwicy z Księginic Małych za wypożyczenie i rozłożenie namiotu.Mam nadzieję, że impreza mająca tak szczytny cel zadomowi się już na stałe w corocznym cyklu wydarzeń w Sobótce. Do zobaczenia za rok!

                                                                                                                 Jadwiga Dębicka

                                                                                                Prezes Stowarzyszenia „Ślężański Krąg”

 

 

Zapraszamy na poniższe strony, aby obejrzeć zdjęcia i przeczytać relację z III Akcji Krwiodawstwa oraz Europejskiego Tygodnia Ruchu w Sobótce:

http://poland.moveweek.eu/news/show/228/tak_sie_dzisiaj_rozpoczal_move_week_w_sobotce 
 
http://poland.moveweek.eu/news/show/231/sobotka_-_nasz_move_week_team_to_praca_wolontariuszyszek 
 
http://poland.moveweek.eu/news/show/244/tak_sie_wprawilismy_w_sobotkowy_rozruch_ 
 
Galeria zdjęć:
 
 

Post użytkownika Gmina Sobótka.

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *