Pomoc dla powodzian z Dolnego Śląska

 

 

AKCJA POMOCY DLA POWODZIAN Z DOLNEGO  ŚLĄSKA

Kolejna powódź zniszczyła dorobek życia mieszkańców południowo-zachodnich rejonów Dolnego Śląska

 

Pomóżmy

 

Przekażmy tyle ile możemy.

Dary przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce (piwnica od strony ul. Kościuszki).

Prosimy o przekazywanie głównie środków czystości, pampersów, pościeli.

Dary przyjmowane będą od poniedziałku  do czwartku w godzinach od 8;00 do 18;00.

pieniądze można wpłacać na konto; Gmina Sobótka, Rynek 1  55-050 Sobótka                                              nr konta       72 9574 1015 2003 0200 1605 0004     z dopiskiem „pomoc dla powodzian”

W piątek transport wyruszy do miejsc najbardziej potrzebujących pomocy.

 

Dwie wsie; Rogów Sobócki i Żerzuszyce przeprowadziły zbiórkę darów dla powodzian. Pani Leokadia Andrzejewska pisze;

” W dniu o6.07.2012r media podały wiadomość o powodzi jaka dotknęła Gminę Olszyna w Powiecie Lubańskim. Postanowiłam zapytać członków rady sołeckiej wsi Rogów Sobócki oraz Panią Sołtys wsi Żerzuszyce czy organizujemy pomoc poszkodowanym. Reakcja była jednoznaczna, pomagamy, i tak już w poniedziałek zebraliśmy dobrowolne datki,  za które kupiliśmy środki chemii gospodarczej, żywność i pampersy. Od Rodziny państwa Bąkowskich dostaliśmy chleb, a od Rodziny Sawickich dużą ilość ziemniaków. Wszystko w dniu 12.07.2012 (czwartek) Pan Marcin Mielczarek swoim transportem (nieodpłatnie) dostarczył do Olszyny. Tak bardzo cieszyliśmy się , że naszym wsiom udało się zebrać tyle środków i zakupić tak dużo artykułów ale kiedy dotarliśmy na miejsce i zobaczyliśmy ten ogrom nieszczęścia , wiemy jak duże są potrzeby, dlatego zachęcam do organizowania pomocy w miarę możliwości bo trzysta rodzin czeka na każdą pomoc. W tym miejscu dziękuję Członkom Rady Sołeckiej wsi Rogów Sobócki za zrozumienie  i  zaangażowanie w pomoc , dziękuję Pani Sołtys wsi Żerzuszyce , Radnym Pani Barbarze Kuriata i Panu Edwardowi Żaba,  a wszystkich w imieniu Gminy Olszyna proszę o pomoc. ”

Biorąc pod uwagę ogrom zniszczeń i potrzeb zapraszam do włączenia się do akcji pomocy. Dary przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Sobótce (piwnica od strony ul. Kościuszki). Jeżeli chcecie się Państwo włączyć do akcji prosimy o przekazywanie głównie środków czystości, pampersów, pościeli. Dary przyjmowane będą do godz. 18;00 we wtorek. W środę transport wyruszy do miejsc najbardziej potrzebujących pomocy.

 

Stanisław Dobrowolski

Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *