Radni i Sołtysi nie dostali diet! Gmina Sobótka bez pieniędzy?

gmina-sobotka-bez-pieniedzy

Według tego co udało się ustalić zarówno radni jak i sołtysi z gminy Sobótka nie otrzymali diet za miesiąc marzec i jak na razie nie wiadomo kiedy otrzymają diety zarówno za marzec jak i kwiecień. Burmistrz Miasta i Gminy Sobótka tłumaczy się, że nie ma pieniędzy w budżecie, w związku z tym potrzebne są oszczędności w postaci wstrzymania wypłat radnym i sołtysom. Po za tym sołectwa mają wstrzymane wydatki za wyjątkiem zakupu paliwa do kosiarek.

Warto zastanowić się również nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Dlaczego gmina Sobótka ma tak trudną sytuację finansową? Przecież jeszcze nie tak dawno czytaliśmy biuletyny samorządowe i przedwyborcze mówiące o całkowitym jej oddłużeniu?
Czy brak funduszy wynika ze zobowiązań Gminy Sobótka wobec firmy SKANSKA za wykonanie remontu dróg gminnych – remontu rynku w Sobótce? Czy przedwyborcze informacje o całkowitym oddłużeniu gminy były rzeczywiście mocno naciągane? W marcu tego roku gmina musiała zapłacić firmie SKANSKA transzę w kwocie około 1,5mln zł. Ten fakt w znacznym stopniu przyczynił się do braku środków w budżecie gminy.

 

Źródło: Materiały przesłane do redakcji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

5 komentarze do wpisu “Radni i Sołtysi nie dostali diet! Gmina Sobótka bez pieniędzy?

 1. Ludmiła pisze:

  Oj tam, oj tam. Ważne, że gmina „oddłużona”, a na stronie urzędowej można poczytać ogłoszenia parafialne. Nie ma się co oburzać, w propagandzie wyborczej było o farmach wiatrakowych i podstrefie ekonomicznej i co z tego? Pożartować nie można?

 2. zenek pisze:

  Oj tam, oj tam 🙂 A dożynki będą za 100 czy 150 tys. ?

 3. beeeebee pisze:

  be be be, me me meeeeee, muu, muu, muuuuuuu….
  nawet barany owce i krowy w gminie ryczą bo nie mogą tego wytrzymać, a ludzie – ci ci ci cichooo…

 4. sobot pisze:

  Warto zauważyć że obecna Rada w odróżnieniu od poprzednich jest wstanie zablokować wiele nie zawsze przemyślanych koncepcji i pomysłów (przykład targowiska) do tego potrafi przeforsować też swoje, co niektórym może się bardzo nie podobać.

  Wiec chwilowy niezawiniony brak wypłaty to wspaniała metoda na przysłowiowego kopniaka ostrzegawczego. Brawo.

 5. Pawel pisze:

  Co prawda to powinno być gdzieś indziej, ale prosiłbym bardzo Redakcję o poruszenie tematu arogancji dyrekcji SP1 w Sobótce, bo to co się tam dzieje o pomstę do nieba woła… !

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *