Relacja z warsztatów ekologicznych
Ekologia pod mikroskopem to projekt skierowany do uczniów na II etapie edukacyjnym. Zadaniem projektu było poszerzanie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, a także rozwijanie zdolności manualnych poprzez wykorzystanie narzędzi preparacyjnych pod mikroskopem stereoskopowym. Projekt podzielony był na dwa spotkania trwające 3 godziny lekcyjne. Na pierwszym spotkaniu uczniowie klas IV-VI dowiadywali się o znaczeniu wody w życiu naszym i innych organizmów. Uczyli się rozpoznawać stopnie czystości wody, poznawali ekosystem jezior i morza, tworzyli własne filtry wodne, których zadaniem było oczyszczanie wody zanieczyszczonej, badali próbki wody pod mikroskopem świetlnym indywidualnie tworząc preparaty, wykorzystywali zestawy do badania jakości wód, aby stwierdzić obecność zanieczyszczeń niewidocznych gołym okiem.
Tematem drugiego spotkania była gleba i zwierzęta. Podczas tych zajęć poznawano części gleby, ich znaczenie w życiu człowieka i innych organizmów, poznawano ekosystem pól i łąk, uczono się o zastosowaniu ciekłego azotu w budownictwie, badano pH gleby, korzystano z profesjonalnych narzędzi preparacyjnych do pracy pod mikroskopem stereoskopowym.
W zajęciach wzięli udział uczniowie SP 1, SP 2, SP Rogów Sobócki, SP Świątniki
Warsztaty poprowadził Pan Wojciech Galacki.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Ekologia pod mikroskopem” realizowanego przez AKTYWNI – Stowarzyszenie Wsparcia i Rozwoju Regionu ul. Nowa 5, 55-050 Ręków, współfinansowanego przez Powiat Wrocławski ul. Kościuszki 131, 50-440 Wrocław
Miejsce realizacji projektu: Biblioteka Publiczna w ŚOKSiR
Foto: Michał Hajdukiewicz
Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji
KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ