Ruszyła Górka Spotkań – nowe miejsce rekreacji dla każdego

Górka Spotkań – strefa rekreacji i relaksu od 21 X 2016 oficjalnie otwarta.
IMG_0972O godzinie 15.00, w terminie zgodnym z umową, nastąpiło sprawdzenie inwestycji – nowo zagospodarowanej przestrzeni – części zabytkowego parku w Górce –  oraz otwarcie miejsca w obecności zespołu Lechstartera.
Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele władz, Rady Miejskiej w Sobótce, UMiG oraz mieszkańcy z dziećmi.
Zgodnie z koncepcją powstały elementy street workout’u, urządzenia siłowni zewnętrznej, 3 wysokiej jakości ławostoły, nasadzenia, ścieżki, stojaki na rowery oraz tablica informacyjno-pamiątkowa.
Choć główny zestaw urządzeń już stoi, prace ulepszające i porządkowe mają być jeszcze kontynuowane, jeśli pojawią się możliwości uzyskania dodatkowych środków (objęłoby to np. dodatkowe elementy ozdobne i użytkowe). Potwierdzono również potrzebę poszukiwania kolejnych sposobów urozmaicenia i estetyzacji obszaru Parku.

Projekt Lechstarter to akcja, w ramach której społeczność Sobótki wywalczyła w drodze głosowania i działań promocyjnych środki na zmianę przestrzeni. Wniosek oraz realizacja zwycięskiej koncepcji zostały wdrożone przez działające przy Urzędzie Miasta i Gminy Sobótka Stowarzyszenie Rozwoju Miasta i Gminy Sobótka.

„Górka Spotkań”, choć tak naprawdę jest przede wszystkim nazwą miejsca w Parku i miejscem w sieci skupiającym sympatyków tego terenu, stanowi dowód, że otoczenie można zmieniać tylko działaniem.
Jest również dowodem i pamiątką wyzwolonej pozytywnej energii, a stanowić ma zaczyn zaplecza kolejnych inicjatyw służących ożywianiu tej części miasta.

Górka Spotkań jest dostępna dla każdego i o każdej porze. Korzystanie z urządzeń rekomenduje się szczególnie osobom, które chcą poprawić kondycję fizyczną, w tym młodzieży i osobom starszym.

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *