Ruszyły zapisy na 23 Bieg na Ślężę

Rozpoczęły się zapisy na 23. Bieg Górski na Ślężę, który odbędzie się w sobotę, 28 maja 2016 roku. To jeden z najstarszych biegów górskich w Polsce, ale jak powiada stare przysłowie „Stary, ale jary”.Zalicza się także do biegów górskich z najwyższą frekwencją. Tylko kilka biegów trailowych ma większą liczbę uczestników. 532 osoby na mecie to pokaźna liczba.

 

Start obok stadionu w Sobótce, meta obok schroniska na Ślęży, nieco poniżej wierzchołka. Długość trasy – 5,0 km, przewyższenie + 530 m – 35 m.

Po raz kolejny odbędą się tu mistrzostwa Polski seniorów na krótkim dystansie. Nie jest wymagana licencja, wystarczy obywatelstwo polskie. Klasyfikacja tylko w kategorii kobiet i mężczyzn.

Kobiety startują 10 minut wcześniej niż mężczyźni i to kobieta przybiegnie pierwsza na metę.

Zapisywać można się na http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2178

Bieg na Ślężę to trudny bieg dla tych, którzy chcą go przebiec jak najszybciej. Niejeden prawdziwy, czy domniemany faworyt pogrzebał tu swoje szanse na sukces narzucając od początku zbyt szybkie tempo.

Jednocześnie jest to bieg, jak rzadko który nadaje się do tego, aby zawrzeć znajomość z biegami górskimi. Limit czasowy 90 minut jest na tyle łagodny, że dobrze „wychodzony” turysta może myśleć o starcie i ukończeniu tej imprezy w limicie czasowym. Jest to więc oferta zarówno dla „ścigaczy” jak i miłośników biegania rekreacyjnego.

Na uczestników, którzy dotrą do mety czekają specjalne medale. Koszulkę można zamówić dodatkowo lub z niej zrezygnować i zapłacić wpisowe niższe niż w roku ubiegłym.

Jak wygląda bieg od środka pokazują kultowe filmy Jacka Heliasza, uczestnika biegu.

https://www.youtube.com/watch?v=VkY6vNSoftM
https://www.youtube.com/watch?v=YOagGy3Gq_o

Zresztą filmów o tym biegu nie brakuje.

Proponuję pooglądać je w domowym zaciszu, a potem podjąć właściwą decyzję i… 28 maja stanąć na starcie.
Andrzej Puchacz

Więcej informacji na stornie Biegu Na Ślężę pod adresem: http://biegnasleze.pl/ruszyly-zapisy-na-23-bieg-na-sleze/

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *