Selfie z Tomaszem Duszyńskim – czyli Rozczytana Aglomeracja w Sobótce

Tomasza Duszyńskiego – dziennikarza, pisarza, a prywatnie także biegacza mogliśmy gościć w Bibliotece Publicznej|ŚOKSiR w ramach drugiej już w tym roku odsłony akcji Rozczytana Aglomeracja organizowanej przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.
DSC04881Pan Tomasz – jak się okazuje, uczestnik biegów sobótczańskich – poprowadził spotkanie bardzo konkretnie i treściwie. Publikujący swe książki w Wydawnictwie „Fabryka Słów” autor opowiadał na przykładzie przywiezionych z sobą egzemplarzy o różnych aspektach pracy pisarza.

Odnosząc się do jednej ze swych książek dla dzieci opowiedział, jak dźwięki dochodzące z szafy mogą stać się natchnieniem dla autora, by napisać poczytny tytuł. Sporo uwagi poświęcił także legendom, ich powstawaniu i wzbogacaniu.
Podczas spotkania dzieci mogły nieco się rozruszać łamigłówkami literackimi, mającymi zbadać ich czujność, logiczne myślenie i znajomość historii. Wyszło całkiem nieźle.  Ważnym przesłaniem autora była zachęta do poszukiwania, pielęgnowania i rozwijania własnych talentów. Plusem spotkania był rozbudowany blok pytań, których pisarz przyjął od dzieci całkiem sporo, i na które cierpliwie odpowiadał.
Spotkanie przebiegło w bardzo ożywionej atmosferze, czemu pan Tomasz sam zresztą się przysłużył, pozując chyba niemal z każdym uczestnikiem do pamiątkowej selfie.
Autografów spod ręki autora również wyszło wiele, a te – miejmy nadzieję – zawędrowały pod strzechy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej w Rogowie Sobóckim.

 

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *