SILESIANA – targi książki regionalnej we Wrocławiu

Już od czwartku 21.04.2016 gratka dla miłośników regionu – SILESIANA – Dolnośląski Salon Wydawniczy – targi książki regionalnej w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu.

Wśród zaplanowanych atrakcji odbędą się spotkania autorskie, z których uwadze polecamy jedno – dotyczące naszego terenu: 22.04. (piątek) godz.: 16:30 – ŚLĘŻA DLA ODKRYWCÓW – promocja książki Joanny Lamparskiej, dziennikarki, podróżniczki, współpracowniczki National Geographic, autorki wielu książek o Dolnym Śląsku: http://joannalamparska.pl/sleza-dla-odkrywcow-moj-nowy-przewodnik-inny-niz-wszystkie/

Wskazaną wyżej książkę Pani Joanny jak i inne pozycje autorki można wypożyczyć w Bibliotece Publicznej|ŚOKSiR lub nabyć w Muzeum Ślężańskim.

Książka jest rodzajem kompendium licznych informacji o Masywie Ślęży, jego miejscach, obiektach, mieszkańcach okolicznych miejscowości, pomyślanym jako przegląd ciekawostek i „ekspozytor” historycznych osobliwości i nietypowości Śląskiego Olimpu. Poręczny format wydawnictwa, kredowy papier, mnóstwo zdjęć w tym archiwalnych, rycin, zwięzłe zestawienie praktycznych informacji czynią tę pozycję podtytułowym „Przewodnikiem innym niż wszystkie”.

Pozycję polecamy również ze względu na zawarte w niej materiały, a udostępnione przez nasze Cyfrowe Archiwum.
Jej ukazanie się na rynku na przełomie lata i jesieni zeszłego roku, niemal w tym samym czasie co książka „Od Zobten do Sobótki”, sprawiło, że ślężański region zyskał w ostatnich miesiącach kolejne interesujące opracowania na swój temat.
A to nie koniec. Wkrótce bowiem kolejne wieści dotyczące literatury regionalnej.
Program SILESIANA 2016:
http://dswsilesiana.blogspot.com/p/program.html
http://www.wbp.wroc.pl/

DSC_0124

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *