Ślężański Klub Morsów

W czasie prac Stowarzyszenia „Ślężański Krąg” nad organizacją Pierwszego Ślężańskiego Balu Charytatywnego 1 lutego 2012r. Marek Korol zaindagował rozmowę na temat pozytywnego wpływu niskich temperatur na organizm człowieka. W gronie kilkunastu osób wywiązała się dyskusja na temat granic wytrzymałości ludzkiego organizmu, a stąd już tylko krótka droga do wdrożenia rozmów w czyn.

I tak oto 4 lutego 2012 roku pierwsze pięć osób: Marek Korol, Mirek Hajdamowicz, Wacław Dębicki, Piotr Otwinowski i Bogusław Ogrodnik spotkało się o godzinie 11 w Hotelu Sobotel aby wspólnie wyruszyć nad zamarznięty zbiornik wodny między Proszkowicami a Maniowem. Po ciężkiej pracy nad wykuciem przerębla w 30cm warstwie lodu i przy temperaturze powietrza minus 11 ⁰C można już było bez przeszkód rozpocząć pierwszą kąpiel. Pięciu śmiałków wejściem do wody na kilka lub kilkadziesiąt sekund zainicjowało powstanie Ślężańskiego Klubu Morsów. Kolejne sobotnie spotkanie 12 lutego 2012 roku o godzinie 11 w hotelu Sobotel w Sobótce odbyło się już w dużo liczniejszym gronie. Pojawiły się małżonki i dziewczyny świeżo upieczonych Morsów, ich koledzy, ale i kolejni odważni pasjonaci mocnych wrażeń. Poprzez pierwsze zanurzenie do Klubu dołączyli na prawach pełnoprawnych członków: Katarzyna Otwinowska – jako pierwsza kobieta, Piotr Miękus,  Maciej Tomaszczak. Pojawił się również nasz ksiądz proboszcz z parafii Nasławice Zbigniew Słobodecki. Temperatura powietrza była nawet niższa niż tydzień wcześniej, ale to tylko dodało animuszu członkom Klubu i kandydatom na członka KlubuJ Każdy ustanawiał swoje kolejne rekordy życiowe przebywania saute w przeręblu. Padł też kolejny rekord zanurzenia: minuta i dwie sekundy.

Okazało się, że sołtys Proszkowic jest zainteresowany naszą inicjatywą, właściciel Hotelu Sobotel Piotr Miękus (od soboty pełnoprawny członek Klubu) chce nas wspierać. Koledzy i przyjaciele dopingują nas przed wejściem, a szczególnie po wyjściu z wody.

Stąd zdecydowaliśmy się upublicznić naszą inicjatywę i zaprosić do Ślężańskiego Klubu Morsów śmiałków dla których niskie temperatury są Wyzwaniem a nie przeszkodą.  Każda mroźna sobota tej zimy o godzinie 11 będzie dla nas  okazją do spotkania w gościnnych progach Hotelu Sobotel przed wyruszeniem na zamarznięty akwen. Wszystkich Odważnych serdecznie zapraszamy.

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *