Sobótka zaprasza na sobotę !

Już w sobotę odbędzie się 22. Bieg na Ślężę.
Termin zapisów został wydłużony. Zapisy internetowe będą otwarte aż do 22 maja, czyli do piątku. Także wysokość wpisowego do zgłoszenia internetowego pozostanie ta sama – 40 zł. Tylko płatność gotówką, w Biurze Zawodów, nawet pomimo wcześniejszego zgłoszenia oznaczać będzie konieczność uiszczenia 60 zł. Ci którzy zapłacą późno, tzn. w środę, czwartek, a szczególnie w piątek powinni mieć dla pewności ze sobą dowód wpłaty wpisowego, aby okazać go w Biurze Zawodów.
Biuro Zawodów czynne będzie w sobotę już od godziny 8:00, dlatego organizatorzy zachęcają, aby nie przyjeżdżać w ostatniej chwili. Poza numerem startowym każdy z uczestników otrzyma koszulkę, a każdy kto ukończy bieg pamiątkowy medal http://biegnasleze.pl/prezentujemy-tegoroczny-medal-dla-zdobywcow-slezy/
Do godziny 10:30 będzie można oddać wierzchnie rzeczy do wywiezienia na górę i tu apelujemy o umiar. Nie będziemy wzorem jednego z organizatorów ważyć torebek i plecaczków i proponować opłaty za nadbagaż, ale niech to rzeczywiście będą torebki i plecaczki.
Kobiety startują o godzinie 11:00, mężczyźni o 11:10. Kibicom, jeżeli chcą dojść do mety radzimy wyjść nie później niż o 9:30. Zalecamy spacer przynajmniej do Przełęczy pod Wieżycą. Aby tam być przed zawodniczkami wystarczy wyjść o 10:45.
Schodzić z mety proponujemy czerwonym szlakiem. W znacznej części prowadzi on trasą biegu, omija stromy, a w przypadku wilgotnej pogody wręcz karkołomny podczas zejścia odcinek trasy od szczytu Wieżycy do Przełęczy pod Wieżycą.
Zawodnikom w ramach wpisowego przysługuje posiłek, a dodatkowo można będzie dokupić sobie małe co nieco.
Zakończenie jak zwykle o 13:30, nie będzie więc zbyt dużo czasu, aby po biegu wrócić na metę. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, aby po zawodach zostać w Sobótce na dłużej, aby ponapawać się pięknem Ziemi Ślężańskiej.
Na koniec zachęcamy do obejrzenia kultowego filmu z Biegu na Ślężę nagranego przez uczestniczącego w biegu Jacka Heliasza

 

Do zobaczenia w sobotę w Sobótce !

Więcej informacji na stornie Biegu Na Ślężę pod adresem: http://biegnasleze.pl/sobotka-zaprasza-na-sobote/

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *