Spotkanie z emerytowanymi bibliotekarzami

Czas świąteczny sprzyja podsumowaniom. Na kilka dni przed Wigilią udało się nam zaprosić dawną kadrę Biblioteki Publicznej w Sobótce, z którą wymienialiśmy doświadczenia pracy oraz prezentowaliśmy obecny dorobek, inicjatywy, pomysły oraz plany na przyszłość. podziekowanie kopia-page-001Cieszy nas niezmiernie fakt, że możemy utrzymywać więź z ludźmi, którzy w czasie 65 – lecia istnienia sobótczańskiej książnicy pracowali na rzecz lokalnej społeczności, niosąc informację, pomoc naukową, upowszechniając literaturę i dostęp do wiedzy.

Na spotkaniu obecne były m.in. długoletnia dyrektorka Biblioteki Publicznej, p. Alina Refcio-Musialik, emerytowana w tym roku p. Maria Zybura, oraz p. Danuta Bartnicka. Część osób nie dotarła z powodu choroby lub przyczyn losowych.

 

Spotkanie, które było także podsumowaniem roku 65-lecia wszechnicy działającej jako dział ŚOKSiR niech będzie także wyrazem podziękowania i symbolem pamięci o swych korzeniach. Z ramienia Gminy, gościem spotkania była sekretarz UMiGS, p. Violetta Gaworczyk.

 

 

 

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *