Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza MiG Sobótka – relacja

14 lutego 2015r. w Hali Sportowej przy Gimnazjum w Sobótce rozegrany został Turniej Piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka.

IMG_0282W Turnieju w kategorii „Orlik ” wystąpiły drużyny: Akademia Piłki Nożnej Sobótka I, Akademia Piłki Nożnej Sobótka II, UKS ZIBI Jordanów Śląski, Akademia Piłkarska Orzeł Ząbkowice Śląskie, Polonia Bielany Wrocławskie. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Najlepszą drużyną okazała się ekipa z Akademii Piłkarskiej Orzeł Ząbkowice Śląskie, która wygrała wszystkie swoje mecze, drugie miejsce zajęła drużyna Polonia Bielany Wrocławskie, która przegrała tylko ze zwycięzcą, trzecie miejsce zajęła nasza drużyna Akademia Piłki Nożnej Sobótka I w składzie: Kacper Gliszczyński, Tymon Banasiak, Jakub Jabłoński, Paweł Prisalasz, Hubert Dydyna, Aleksander Sawicki, Krzysztof Kres, Wiktor Krzemień, Piotr Bigosiński, Marcin Zawada, Jan Wiszniewski, trenowana przez Marcina Olejnika. Czwarte miejsce zajęła Akademia Piłki Nożnej Sobótka II, a piąte UKS ZIBI Jordanów Śląski.

IMG_0291W kategorii „Młodzik” wystąpiły drużyny: Zachód Sobótka, Polonia Bielany Wrocławskie, Bystrzyca Kąty Wrocławskie, UKS ZIBI Jordanów Śląski. Mecze rozgrywane zostały systemem każdy z każdym. Zwycięzcą została nasza drużyna Zachód Sobótka, która wystąpiła w składzie: Pyrda Jakub, Romański Jakub, Kociubiński Rafał, Dyś Wiktor, Mieczkowski Maciej, Piros Jan, Moczurad Szymon, Wójtowicz Mateusz, Marzec Marcel trenowana przez: Cezarego Rogalskiego i Stanisława Petrykowa.

Najlepszym strzelcem zawodów został Rafał Kociubiński (Zachód Sobótka), a najlepszym bramkarzem okazał się Jakub Pyrda (Zachód Sobótka). Drużyny biorące udział w turnieju reprezentowały duży poziom umiejętności piłkarskich. Zawodnicy dostarczyli kibicom wiele emocji oraz postarali się, aby turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze. Rodzice naszych zawodników zadbali o zaplecze gastronomiczne dla zawodników i kibiców. Dzięki temu każdy mógł skosztować pysznych wyrobów cukierniczych popijając wspaniałą herbatę.

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji