Uruchomienie siedziby Biblioteki

Informacje dotyczące funkcjonowania bibliotek od sezonu jesiennego.

Ze względu na prace remontowe przeprowadzane przez Gminę Sobótka w budynku Domu Kultury (przełom sierpnia i września 2015) oraz trwającą w tym czasie przeprowadzkę księgozbioru i dostosowanie lokalu do potrzeb Czytelników siedziba Biblioteki została otwarta w dniu 23 września przy ul. Chopina 25 w pomieszczeniach na I piętrze. Po tym czasie będą prowadzone dalsze drobne prace modernizacyjne.

W chwili obecnej w budynku siedzibę będzie mieć tylko biblioteka.

Po przerwie organizacyjnej Biblioteka Publiczna w Sobótce|ŚOKSiR funkcjonować będzie wg grafiku tradycyjnego (wtorek-sobota), tj.:

poniedziałek: nieczynne

wtorek-piątek: 10.00-18.00

sobota: 9.00-15.00

Zachęcamy do korzystania z Filii w Sobótce Zachodniej, ul. R. Zmorskiego 2

wtorek – piątek: 11.00 – 17.00
sobota: 9.00 – 15.00

W dniach 17-18 IX oraz 22 IX filia będzie nieczynna.

 

Filia w Rękowie:

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rękowie, od 1 września 2015 r. uruchamia nowy oddział klasowy. W związku z tym pojawiła się konieczność zapewnienia odpowiednich warunków do dalszego efektywnego działania placówki w postaci zagospodarowania dodatkowego pomieszczenia do celów edukacyjnych.

Tym samym od 1 września br. ulega zamknięciu działająca dotychczas w budynku szkoły Filia Biblioteczna w Rękowie – Filia Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Sobótce/ŚOKSiR.

Filia nie ulega likwidacji – księgozbiór biblioteczny został przeniesiony do Sobótki, gdzie będzie znajdował się do czasu powzięcia na szczeblu gminnym decyzji o przyznaniu filii nowego lokalu w jednej z miejscowości w Gminie. W zaistniałej sytuacji wszystkich dotychczasowych czytelników i użytkowników zapraszamy do korzystania z zasobów siedziby biblioteki w Sobótce oraz Filii Bibliotecznej w Sobótce Zachodniej. Książki wypożyczone można oddawać do NSP w Rękowie, zaś po 1 października już bezpośrednio do Sobótki.

 

Źródło: http://soksir.sobotka.pl/uruchomienie-siedziby-biblioteki/

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *