Wielkie otwarcie „Cyfrowej Klasy” Mistrzów Kodowania w Sobótce

mistrzowie-kodowania

 

Warszawa, 27.08.2015 r.

 

Wielkie otwarcie „Cyfrowej Klasy”
Mistrzów Kodowania w Sobótce

 

3 września przed uczniami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce otworzą się drzwi „Cyfrowej Klasy” – nagrody w 2. edycji „Mistrzów Kodowania. Pokazowa lekcja rozpocznie również oficjalnie nową edycję tego ogólnopolskiego programu edukacyjnego.

W wielkim otwarciu pracowni „Mistrzów Kodowania” wyposażonej w nowoczesne tablety wezmą udział organizatorzy programu, przedstawiciele Samsung Electronics Polska, nauczyciele, uczniowie i dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele władz lokalnych. Najważniejszy punkt programu będzie jednak stanowić lekcja otwarta, podczas której młodzi adepci kodowania pokażą, czego i jak można się uczyć w „Cyfrowej Klasie”.

Na pierwsze zajęcia w nowej sali uczniowie i nauczyciele czekali bowiem całe wakacje. O wyróżnieniu dowiedzieli się jeszcze 1 czerwca podczas finału „Mistrzów Kodowania” na Stadionie Narodowym w Warszawie. To wtedy okazało się, że kreatywność pani Bożeny Olichwer-Ostrowskiej, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sobótce, oraz jej uczniów zostały wyróżnione spośród 630 zespołów z innych polskich szkół oraz bibliotek i domów kultury.

Pracownia w Sobótce to już szesnasta „Cyfrowa Klasa” otwierana przez Samsung Electronics Polska. Będzie ona służyć uczniom do nauki programowania i, jak wskazują doświadczenia pani Bożeny Olichwer-Ostrowskiej, nie tylko.  Zajęcia organizowane przez nauczycielkę w 2. edycji „Mistrzów Kodowania” wyróżniały się nieszablonowym wykorzystaniem elementów kodowania m.in. podczas zajęć muzycznych i teatralnych. Taki sposób prowadzenia lekcji doskonale sprawdzał się w pracy z uczniami klas I–III.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Sobótce bierze również udział w tegorocznej edycji „Mistrzów Kodowania” – rekordowej pod względem liczby zgłoszonych szkół. Przez najbliższe miesiące tajniki programowania będzie poznawać 3 000 nauczycieli i 100 000 uczniów z 1 200 szkół.

 

***

 

O programie „Mistrzowie Kodowania”

„Mistrzowie Kodowania”, flagowy program edukacyjny firmy Samsung Electronics Polska, który realizowany jest we współpracy ze szkołami podstawowymi, gimnazjalnymi i ponadgimnazjalnymi, ma na celu rozwijanie nowoczesnego systemu edukacji w Polsce. Opiera się na lekcjach programowania m.in. w intuicyjnym języku Scratch, który dzięki obrazkowemu interfejsowi jest idealny dla młodszych dzieci. Do tej pory umiejętności programistyczne pod okiem ponad 1300 nauczycieli rozwinęło blisko 50 000 dzieci z 630 szkół w całej Polsce, a wraz z kolejną edycją liczby te wzrosną do około 3000 nauczycieli i 100 000 uczniów z 1200 szkół.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Olaf Krynicki

Rzecznik prasowy

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

ul. Marynarska 15

02-674 Warszawa

o.krynicki@samsung.com

Paulina Maćczak

Havas PR Warsaw

ul. Marynarska 11

02-674 Warszawa

tel. 693 203 223

paulina.macczak@havasww.com

 

mistrzowie_logotypy

 

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

2 komentarze do wpisu “Wielkie otwarcie „Cyfrowej Klasy” Mistrzów Kodowania w Sobótce

  1. Marek pisze:

    Wszystko pięknie. Klasie gratuluję, ale dlaczego w szkole przez wakacje doszło do wymiany 50% kadry to to już nikogo nie interesuje. Zespół który zbudowała poprzednia Pani Dyrektor został rozwalony w drobny mak, Za to mamy drugą panią v-ce dyrektor i brak książek, które jakimś dziwnym trafem dotarły wszędzie w okolicy tylko nie do SP1. Żal patrzeć co się dzieje z tą kiedyś bardzo dobrą szkołą

  2. Pawel pisze:

    Zgadzam się z poprzednikiem. Nasuwa się pytanie skoro jest tak dobrze,to dlaczego jest tak źle.?
    Klasa cyfrowa, a w pracowni komputerowej na pozostałych komputerch karteczki z napisami co w nich nie działa,sprzęt dawno kwalifikujący się do wymiany. Żenujące.
    A swoją drogą,to pierwszy raz byłem na rozpoczęciu roku bez dyrektora szkoły.Pewnie były ważniejsze rzeczy…..

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *