Wizytacja małych ekologów na zamkniętym i zrekultywowanym składowisku odpadów w Strzegomianach

 

W dniu 19 maja 2016 r. na zaproszenie Urzędu Miasta i Gminy Sobótka, na zamkniętym i zrekultywowanym składowisku odpadów w Strzegomianach, mieliśmy wizytację małych ekologów z Przedszkola nr 1 przy ul. Słonecznej w Sobótce. Dzieci dzięki ścieżce edukacyjnej mogły dowiedzieć się co to jest rekultywacja, dlaczego odpady są niebezpieczne dla otaczającego je środowiska, co należy robić żeby ograniczać powstawanie odpadów, co to jest recykling oraz co można zrobić ze śmieci. Na ścieżce poznały foliową sówkę, gumową orkę, plastikowego słonia oraz blaszaną dziewczynkę, dzięki którym dowiedziały się jak ważne jest dbanie o środowisko i dlaczego odpady zagrażają życiu otaczających nas zwierząt, odwiedził nas również bociek.
Na zakończenie wyjazdu każde z dzieci dostało upominek w postaci ekologicznej torby, zrobionej z odpadów z tworzyw sztucznych, tak aby wspólnie ze swoimi bliskimi mogło zadbać o środowisko naturalne, poprzez ograniczanie produkcji odpadów.

Ścieżka edukacyjna dostępna jest dla wszystkich mieszkańców i turystów, którzy chcieli by pogłębić swoją wiedzę na temat gospodarki odpadami i ochrony środowiska, w dniach i godzinach otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla Gminy Sobótka. Szczegółowe informacje dotyczące PSZOK znajdziecie Państwo pod adresem http://www.sobotka.pl/pozostale/ochrona-srodowiska-2/.

Serdecznie zapraszamy!!!

 

WP_20160519_002 WP_20160519_011 WP_20160519_012M WP_20160519_012

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *