Wybory Królowej Mleka 2015

Szanowni Państwo,
 

Trwają wybory Królowej Mleka 2015. Kandydatki do tytułu mogą składać aplikacje do 30 września. Wielu z Państwa wsparło już naszą akcję, za co serdecznie dziękuję. Z uwagi na zbliżający się termin przyjmowania zgłoszeń, proszę raz jeszcze o rozpowszechnienie poniższej informacji o konkursie na stronach internetowych Państwa urzędów, uczelni i wydawnictw.  W październiku poinformuję Państwa o wynikach tego etapu konkursu.
Z poważaniem,
Dorota Goliszewska
menedżer projektu 


Jak zostać Królową

Już tylko do 30 września można nadsyłać aplikacje do konkursu Królowa Mleka 2015.

W porównaniu z ubiegłorocznymi wyborami szansa na zdobycie korony wzrosła trzykrotnie. Tym razem wybrana zostanie bowiem nie tylko  Królowa Mleka na 2015 rok, ale także – to nowość! – dwie Księżniczki Mleka. Projekt rozwija się dynamicznie, a liczba zaproszeń dla Królowej rośnie tak szybko, że w 2015 roku trudno byłoby jej samodzielnie podołać wszystkim obowiązkom. W sukurs przyjdą jej Księżniczki. 
 

Królowa Mleka jest młodą, dobrze wykształconą Polką, której bliskie są idee zdrowego odżywiania się i stylu życia. Jako ambasadorka całej branży mleczarskiej promuje wiedzę o walorach odżywczych mleka i jego przetworów oraz zachęca do ich spożywania. Szczególną wagę Królowa Mleka przywiązuje do edukacji dzieci i młodzieży. Spotyka się z nimi w szkołach, prezentując 90-miniutowy program edukacyjny, będący połączeniem nauki i zabawy.
W sezonie letnim Królowa uczestniczy w wydarzeniach plenerowych związanych z branżą mleczarską, festynach i piknikach rodzinnych, uruchamiając tam specjalną strefę dla dzieci „Świat Królowej Mleka”. Najbliższa będzie otwarta 20 i 21 września podczas Dożynek Prezydenckich w Spale.
 

Królowa jest także częstym gościem gali honorujących rolników, hodowców i producentów. 7 września podczas Dożynek Województwa Mazowieckiego wraz z marszałkiem Adamem Struzikiem wręczała nagrody laureatom konkursu "Polski Producent Żywności 2014". Działalność Królowej odbiła się szerokim echem w mediach – lokalnych i ogólnopolskich. W lipcu Królowa była gościem porannego programu „Dzień dobry w sobotę” nadawanego na antenie TVP 1.
 

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.krolowamleka.pl
Materiały zdjęciowe do pobrania:  http://www.krolowamleka.pl/pr

 

Z poważaniem,

Dorota Goliszewska

menedżer konkursu

dorota.goliszewska@krolowamleka.pl

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *