ZABAWA Z CATLem – odkryj puzzle, poznaj historię

Archiwum tworzone przez nas ma wymiar społeczny – oznacza to, że każdy może, a nawet powinien dołożyć swą cegiełkę na rzecz utrwalania historii lokalnej, jeśli tylko dysponuje materiałami, które mogą wypełnić luki. Aby zachęcić Państwa skuteczniej do przejrzenia prywatnych zasobów, wprowadzamy rodzaj gry, który będziemy czasem stosować prezentując co bardziej unikalne materiały.

puzzel CATLZasady są proste – przyjmujemy zgłoszenia od osób, które mogą nam udostępnić archiwalia na ogólnych zasadach określonych na stronie CATL (dostarczenie materiału do Biblioteki celem digitalizacji).

1 osoba/ofiarodawca = 1 odkryty puzzel. Kolejne części obiektu będą ujawniane, w miarę pojawiania się zgłoszeń. Postęp zabawy można śledzić na stronie CATL:

https://www.facebook.com/CyfroweArchiwumSobotki

Zabawa nie polega na rozpoznaniu obiektu, ale na odkryciu całego pola. Materiał ukryty pod puzzlami jest materiałem wcześniej nie publikowanym.

 

Czy warto zatem czekać na kogoś, aby poznać nowe, ciekawe zdjęcia, czy lepiej wziąć sprawy w swoje ręce, oderwać się od facebooka i oprócz lajkowania posta zmierzyć się też z historią w realu?

Wybór należy do każdego. Dla zachęty powiemy, że ukryty obiekt to pozytyw ze szklanego negatywu przedstawiający budynek prawdopodobnie w pierwszym dwudziestoleciu XX w.

Każdy ma coś, co jest warte pokazania lub zna osobę, która dysponuje źródłami. Im więcej odkryjemy teraz, tym bogatsze w wiedzę będą kolejne pokolenia. Czekamy na zgłoszenia pod adresem:

biblioteka@soksir.sobotka.pl lub bezpośrednio w Bibliotece.

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *