ZIELONA SZKOŁA W WIELKOPOLSCE

W dniach 12-16 maja 2014 r. uczniowie klasy V c przebywali w Giewartowie w Ośrodku Aktywnego Wypoczynku „Michasiówka”. W ciągu każdego dnia pod opieką wykwalifikowanych instruktorów uczestniczyli w przeróżnych zajęciach ruchowych. Mogli skakać na euro jumpie, na batucie, jeździć na hulajnogach i gokartami, sprawdzić swój „sokoli wzrok” w strzelnicy. Dla odważniejszych były przygotowane skrzynki, ścianka wspinaczkowa i tor przeszkód w parku linowym. Trudno wymienić wszystkie atrakcje, lecz już wiadomo, że wzbudzały u dzieci chęć wspólnej zabawy, współpracy i przełamywania strachu. Przyjazne podejście instruktorów zachęcało każdego ucznia do odważnego kroku.

Pośród  aktywnej zabawy znalazł się czas  na naukę. 15 maja piątoklasiści wyjechali do Gniezna i Biskupina. 

Wiedza o początkach państwa polskiego podana była prosto ze źródeł historycznych. Zwiedzali Muzeum Archidiecezjalne, Katedrę z relikwiami św. Wojciecha a także bardzo ciekawe, interaktywne Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. W Biskupinie zwiedzali zrekonstruowane chaty nawet z dziejów kultury łużyckiej.

Po powrocie z wycieczki wszyscy wpisywali zapamiętane informacje do przygotowanych z każdego przedmiotu kart pracy. Jedynie z matematyki zadania nie wiązały się bezpośrednio z wycieczką.

Zielona szkoła w Giewartowie był dla każdego ucznia szkołą aktywną, szkołą wesołą, szkołą samodzielności, szkołą współpracy i szkołą relacji między kolegami. Pożegnanie było trudne, każdy chce tam wrócić.

Źródło: http://www.sp1sobotka.pl/?q=2014_zielona_szkola

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *