Zobaczcie wyniki plebiscytu „Czy to był dobry wybór”, zorganizowanego prze Gazetę Wrocławską

Od 9 do 30 listopada Gazeta Wrocławska przeprowadziła plebiscyt „Oceniamy władzę 2016. Prezydent, Burmistrz, Wójt – czy to był dobry wybór„, w którym oddawano głosy na dolnośląskich burmistrzów. Zwycięzca zyskał tytuł Najlepszy Burmistrz.

Plebiscyt miał służyć refleksji nad tym, czy jesteście zadowoleni z tego, na kogo zagłosowaliście w wyborach samorządowych dwa lata temu. Wkrótce minie półmetek tej kadencji wszystkim 82 dolnośląskim burmistrzom. Warto zatem było zastanowić się, co zrobili przez te dwa lata i czy przypadkiem nie spoczęli na laurach zaraz po wygraniu wyborów.

Głosować można było dwojako (TAK/NIE) na trzy sposoby:
* SMS-em, wysyłając go pod numer 72355 (koszt to 2,46 zł z VAT) – 1 SMS to aż 10 głosów;
* na gazetawroclawska.pl, klikając na zdjęcie kandydata – 1 kliknięcie to 1 głos;
* przez Facebook – 1 kliknięcie to 2 głosy.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Zadowoleni z działalności kandydata do tytułu Najlepszy Burmistrz, głosowali na TAK. Ci, którym działalność burmistrza się nie podoba głosowali na NIE.
(Pełny regulamin głosowania dostępny jest na stronie plebiscytu)

Dzięki głosowaniu na TAK i NIE powinno się było okazać, czy dotychczasowa kadencja danego burmistrza oceniana jest pozytywnie (będzie miał wynik dodatni) czy negatywnie (wynik ujemny).

Na burmistrza Sobótki – Stanisława Dobrowolskiego oddanych zostało 750 głosów. W tym 9 na TAK oraz 749 na NIE. Z łącznym wynikiem -740 głosów znalazł się na 77 miejscu w rankingu plebiscytu.

Pełne wyniki plebiscytu na stronie: http://www.gazetawroclawska.pl/plebiscyt/wyniki/burmistrz-czy-to-byl-dobry-wybor-wyniki,37004,t,id.html

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *